2
Liverpool
Origi 87' Salah 2'

Asa am trait Finala Ligii Campionilor: Tottenham - Liverpool

De la 22:00 am transmis finala Ligii Campionilor dintre Tottenham si Liverpool. Meciul se joaca la Madrid pe Wanda Metropolitano.

23:57

90'

Primul sut trimis de Kane pe poarta. Cam tarziu si cam putin pentru un jucator de talia lui.

87'

Gol Origi!

Liverpool isi majoreaza avantajul pe tabela prin Origi cu un sut la coltul lung dupa un corner.

85'

Formidabila interventie a lui Allison la sutul lui Eriksen din lovitura libera. Minge respinsa in corner. Tottenham preseaza tot mai mult.

82'

80'

Dubla ocazie pentru Tottenham intr-un interval de doar cateva secunde. Mai intai Son si apoi Moura l-au testat pe portarul Allison.

79'

Faza britanica de joc cu centrare a lui Trippier in fata portii pentru capul lui Ali peste.

74'

Dier intra in locul lui Sissoko. A doua schimbare la Tottenham.

72'

Dele Ali incearca o executie pretentioasa din interiorul careului.

69'

Milner rateaza golul de 2-0 pentru Liverpool dupa o faza construita de Salah. Sut al internationalului englez putin pe langa poarta.

62'

Milner in locul lui Wijnaldum la Liverpool.

58'

Vertonghen reia cu capul peste poarta dupa un corner.

54'

Acelasi Alexander Arnold il blocheaza providential pe Ali la cea mai importanta faza pentru Tottenham pe faza ofensiva.

54'

Minge in fata portii pentru Mane. Iese Lloris si blocheaza.

53'

Centrare a lui Alexander Arnold pentru Salah in fata portii. Mingea trece prin fata egipteanului.

47'

Kane patrunde in stanga si centreaza in careu, dar Son se arata ezitant. Tottenham iesita de la cabine cu gandul egalarii rapide.

46'

S-a reluat meciul. Nicio schimbare la pauza in cele doua echipe.

22:50

Pauza pe Wanda Metropolitano din Madrid.

45'

Eriksen ramane in pozitie de sut, dar trimite mult peste poarta lui Liverpool.

45'

Prima repriza e prelungita cu doua minute.

43'
39'

Salah urmareste o minge respinsa de apararea lui Tottenham si trimite mult peste poarta.

38'

Lloris scoate peste poarta sutul in forta trimis de Robertson din actiune. O executie din afara careului.

36'

Tottenham a avut o posesie superioara pana acum (65%), dar cei de la Liverpool au fost mai activi la finalizare (4-1 suturi spre poarta si 3-1 la cornere).

36'

Centrare a lui Henderson care trece insa prin spatele portii lui Tottenham.

33'

Sissoko incearca pasa decisiva pentru Son. Respinge un fundas de la Liverpool.

17'

Sut al lui Alexander Arnold pe langa poarta lui Tottenham.

3'

2'

Gol Salah!

Liverpool deschide scorul prin Salah, care a transformat lovitura de la 11 metri. Un meci care practic incepe de la 1-0 pentru Liverpool.

1'

A inceput meciul si a inceput prost pentru Tottenham. Penalty acordat in secunda 22 pentru un hent comis de Sissoko.

21:01

Tottenham incepe in formula: Lloris - Trippier, Alderweireld, Vertonghen, Rosei - Sissoko, Winks, Eriksen - Dele, Son, Kane.

20:59

Primul 11 al lui Liverpool: Alisson - Alexander-Arnold, Van Dijk, Matip, Robertson - Henderson, Fabinho, Wijnaldum - Salah, Firmino, Mané.