Asa am trait Champions League: Real Madrid - Ajax 1-4 si Dortmund - Tottenham 0-1

Marti seara am cunoscut primele echipe calificate in sferturile de finala ale Ligii Campionilor.

FINAL Real Madrid - Ajax 1-4 (2-1 in tur)

• Min.90 Nacho este eliminat pentru cumul de cartonase galbene.
  • Min.72 Senzational GOL marcat de Ajax din lovitura libera lateral stanga aproape de banda. Un sut de senzatie prins de Schone!
  • Min.70 Real revine in joc prin reusita de 1-3 semnata de Asensio.
  • Min.62 Tadic inscrie cu un sut senzational din 16 metri, dar faza a pornit de la o minge jucata in banda din afara terenului. In cele din urma, dupa minute bune de analiza din partea VAR, centralul german Felix Brych a validat reusita de 3-0 a celor de la Ajax.
  • Mn.59 Replica Ajax prin incursiunea lui Ziyech. Sut in plasa laterala.
  • Min.58 Benzema suteaza pe langa poarta dintr-un unghi inchis.
  • Min.42 Bale trimite in bara! Cea mai mare ocazie a Realului pana acum.
  • Min.35 Continua ofensiva Ajaxului si Courtois intervine decisiv. Debandada totala in apararea madrilenilor.
  • Min.30 Vinicius suteaza in plasa laterala dupa o cursa de 30 de metri. Acuza apoi o accidentare si Real tocmai ce l-a schimbat pe Vazquez cu Bale din cauza unei probleme.
  • Min.23 Portarul Onana respinge in corner sutul lui Modric. Prima ocazie pentru Real.
  • Min.22 Ocazie monumentala ratata de Ajax prin Neres!
  • Min.18 Acelasi Tadic paseaza decisiv si Neres inscrie golul doi pentru Ajax. La acest scor echipa olandeza e calificata!
  • Min.7 Ziyech deschide scorul din pasa sarbului Tadic.

FINAL Dortmund - Tottenham 0-1 (0-3 in tur)

• Min.49 Tottenham deschide scorul prin Kane la primul sut pe poarta! Dortmund trebuie sa inscrie de cinci ori, lucru putin probabil.
  • Min.21 O noua faza de gol pentru Dortmund. Sutul lui Reus, deviat, e retinut de Lloris.
  • Min.16 Alcacer suteaza peste poarta oaspetilor.