Asa am trait Champions League: PSG - Manchester United 1-3 si Porto - Roma 3-1

Miercuri seara am transmis live text in aceasta pagina returul altor doua meciuri din optimile Ligii Campionilor.

FINAL FC Porto - AS Roma 3-1 (1-2 in tur)

• Min.117 Telles transforma de la 11 metri pentru 3-1!
  • Min.115 Penalty acordat de Cunyet Cakir la o tinere in careu a lui Fernando de catre Florenzi.
  • Min.77 Ocazie mare ratata de Porto prin Brahimi. Interventie decisiva a portarului Olsen.
  • Min.52 Porto face 2-1 prin Marega cu latul la centrarea din stanga oferita de Corona.
  • Min.51 Prima ocazie ratata de Porto in aceasta repriza prin Marega. Sut respins de Olsen.
  • Min.45 Herrera prinde un sut tare din afara careului. Respinge Olsen in corner.
  • Min.36 Roma egaleaza prin De Rossi de la 11 metri.
  • Min.35 Penalty pentru Roma la un fault comis de Militao asupra lui Perrotti.
  • Min.26 Porto deschide scorul prin Tiquinho din pasa lui Marega.

FINAL PSG - Manchester United 1-3 (2-0 in tur)

• Min.90+3 Rashford transforma de la 11 metri si Manchester United e in sferturi!
  • Min.90+2 Penalty pentru United la un hent comis de Kimpembe.
  • Min.83 Bernat suteaza in bara dupa o faza creata de Mbappe.
  • Min.56 Gol anulat gazdelor pentru un offside evident.
  • Min.42 Buffon evita autogolul la patrunderea lui Dalot in flancul drept.
  • Min.31 Gafa uluitoare a lui Buffon si Lukaku inscrie golul doi pentru United. Echipa engleza la un gol distanta de calificare!
  • Min.29 Rashford patrunde in careul gazdelor si suteaza pe langa poarta.
  • Min.21 Creste presiunea gazdelor si Di Maria trimite putin pe langa poarta.
  • Min.20 De Gea respinge sutul lui Bernat. Ocazie pentru PSG.
  • Min.12 PSG egaleaza prin Bernat, fundasul stanga care inscrie din pasa lui Mbappe.
  • Min.7 Mbappe la un varf de gheata de egalare. Bernat a centrat din dreapta in fata portii.
  • Min.2 Lukaku deschide scorul si Manchester United are parte de un inceput ideal de partida.