Asa am trait Champions League: Manchester United - Barcelona si Ajax - Juventus

De la 22:00 am transmis live text in aceasta pagina meciurile Manchester United - Barcelona si Ajax - Juventus din mansa tur a sferturilor Champions League.

FINAL Manchester United - Barcelona 0-1

• Min.83 Piquet intervine decisiv si respinge din fata lui Martial.
  • Min.70 Nici de aceasta data Rashford nu prinde poarta din lovitura libera.
  • Min.65 Luis Suarez suteaza in plasa laterala. Prima sansa a Barcelonei in aceasta repriza.
  • Min.50 Mingea il loveste in mana pe Busquets in propriul careu. Nu se acorda penalty!
  • Min.28 Messi sangereaza abundent dupa o lovitura incasata de la Smalling.
  • Min.21 Rashford trimite din actiune peste poarta. United devine mai agresiva.
  • Min.12 Gol anulat Barcelonei pentru un offside la Luis Suarez. Faza e complicata si aici intervine VAR. Pana la urma golul este validat!
  • Min.4 Rashford suteaza pe langa poarta dintr-o lovitura libera.

FINAL Ajax - Juventus 1-1

• Min.85 Sut trimis de Douglas Costa in bara!
  • Min.80 Ocazie ratata de Ajax prin Ekkelenkamp. Sut aparat de portarul lui Juventus.
  • Min.46 Ajax egaleaza prin Neres.
  • Min.45 Cristiano Ronaldo deschide scorul (0-1).
  • Min.37 Prima ocazie pentru Juventus la sutul lui Bernardeschi in plasa laterala.
  • Min.25 Ajax ramane echipa mai periculoasa si Van de Beek trimite incredibil pe langa poarta din interiorul careului!
  • Min.17 Mare ocazie ratata de Ajax prin Zyiech. Sut din afara careului si portarul lui Juventus scoate in corner cu o mana.
  • Min.5 Sut al lui Zyiech in plasa laterala.