1
Borac
Moraitis 45'

Asa am trait CFR Cluj - Borac Banja Luka

Am transmis live text in aceasta pagina, marti seara de la 20:00, meciul CFR Cluj - Borac Banja Luka, partida din primul tur preliminar al Champions League.

21:50

Final de meci. Returul e programat peste o saptamana in Bosnia-Hertegovina.

87'

Borac Banja Luka aproape sa inscrie golul doi pe contraatac prin Vranjes. Reluare pe langa poarta.

83'

Petrila patrunde in careu si rateaza de putin poarta.

60'

Gol Sigurjonsson!

Sigurjonsson se infiltreaza in spatele apararii adverse si islandezul inscrie cu un sut spectaculos.

59'

Chipciu se pregateste sa intre la CFR Cluj.

58'

Prima faza a reprizei secunde. Sigurjonsson suteaza intr-un adversar.

48'

Omrani cade in careul advers. Centralul olandez lasa jocul sa continue.

46'

A inceput repriza secunda.

20:44

Pauza in Gruia si un rezultat mincinos dupa cele aratate pe teren de cele doua formatii.

45'

Gol Moraitis!

Borac marcheaza surprinzator dupa o centrare din dreapta. Moraitis reia cu capul de langa Bouhenna.

42'

Milojevic se opune golului la sutul lui Paun din interiorul careului. Festival de ratari la poarta lui Borac.

40'

Sutul lui Paun blocat de un adversar. CFR ia cu asalt poarta adversa in cautarea golului trei. Borac, un adversar limitat pana acum.

38'

Costache ramane singur cu portarul si rateaza incredibil. Fundasul Coric reuseste sa respinga.

32'

Sut trimis de Costache de la distanta. Respinge in lateral Lakic si tot el retine pana la urma evitand cornerul.

28'

Gol Deac!

CFR Cluj profita de o gaura in defensiva adversa si Deac dubleaza avantajul de pe tabela din pasa lui Omrani.

16'

Centrare a lui Omrani in careul advers. Mingea iese in afara terenului.

16'

Deac suteaza mult peste poarta formatiei bosniace.

15'

Lovitura libera pentru CFR Cluj la poarta adversa.

13'

Paun (CFR Cluj) pentru un fault in preajma propriului careului. Vranjes suteaza pe poarta din lovitura libera.

11'

Gol Omrani!

Deac trimite in bara din lovitura de la 11 metri, mingea a revenit cu sansa la Omrani si acesta inscrie pentru 1-0.

10'

PENALTY

Omarani obtine lovitura de la 11 metri, dupa ce a fost tinut evident in suprafata careului.

8'

Sut pe langa poarta CFR-ului trimis de Moraitis. Offside semnalizat de la margine.

5'

Un prim moment tensionat. Sumudica are un conflict cu unul dintre jucatorii echipei oaspete.