4
CFR Cluj
Tucudean 90' Omrani 81' 74' Deac 28'

Asa am trait Celtic - CFR Cluj. Victorie pe pamant scotian!

Meciul decisiv dintre Celtic Glasgow si CFR Cluj pentru calificarea in playoff-ul Ligii Campionilor a fost live text in aceasta pagina, marti seara, de la ora 21:45.

23:41

Final de partida. CFR Cluj se califica fabulos in barajul pentru grupele Ligii Campionilor.
Campioana Romaniei are asigurata continuitatea in grupele Europa League.

90'

Gol Tucudean!

GOOOOL Tucudean. Scarita de senzatie! CFR Cluj e in playoff.

90'

Scapam de un corner in minutul 90+4.

90'

Arlauskis scoate de langa bara. Ne aparam eroic. Inca 2 minute.

90'

Patru minute de prelungire. Unul deja a trecut.

90'

McGregor suteaza pe langa poarta.

82'

Celtic muta ofensiv prin 9-ul lor, Griffiths. Dan Petrescu raspunde cu Muresan in locul lui Omrani.

81'

Gol Omrani!

CFR Cluj egaleaza a doua oara! Paun suteaza in forta, portarul respinge in lateral si Omrani rupe poarta cu un sut in forta. CFR din nou la scor de calificare.

78'

Intra Paun la CFR Cluj.

76'

Gol Christie!

Incredibil! Celtic revine la conducere dupa doar un minut prin Christie. S-a topit apararea CFR-ului.

74'

Gol Omrani!

GOL marcat de Omrani din lovitura de la 11 metri.

72'

Penalty pentru CFR Cluj la un hent al lui Brown!!!

69'

Interventie decisiva a lui Arlauskis la un sut din afara careului.

68'

Tucudean apare prima oara la finalizare, dar sutul sau este atenuat de Simunovic, omul din marcaj.

64'

Forrest suteaza pe langa poarta. CFR are nevoie de un gol ca de aer. La acest scor se califica Celtic.

61'

Gol Edouard!

Incredibila eroare in zona centrala a apararii. Burca si Luis Aurelio s-au incurcat ca la cascadorii rasului si Edouard primeste mingea cadou singur cu Arlauskis.

58'

Christie suteaza pe langa poarta. S-a mai domolit presiunea lui Celtic dupa golul egalizator.

52'

Replica CFR-ul pe o contra cu sutul lui Omrani respins de portarul Bain.

51'

Gol Forrest!

Celtic egaleaza prin Forrest cu un sut din interiorul careului. Un gol venit normal dupa cum a inceput aceasta repriza.

48'

Formidabila interventia lui Arlauskis care scoate cu o mana o minge pe scria gol. Celtic incepe furios aceasta parte secunda.

47'

Sansa mare din nou pentru CFR. Susic respinge de pe linia portii.

46'

S-a reluat meciul. Tucudean in locul lui Rondon la CFR.

22:33

Pauza pe Celtic Park. La acest 0-1 CFR Cluj este calificata in playoff-ul Ligii Campionilor.

41'

Omrani iese pe contraatac si obtine galbenul pentru Elhamed.

40'

Camora vede cartonasul galben pentru o intrare cu talpa asupra lui Elhamed.

35'

Doar avertisment verbal pentru Rondon pentru o intrare tare la centrul terenului.

34'

Mare sansa pentru CFR la reluarea lui Christie din sase metri peste poarta.

28'

Gol Deac!

Deschidere de scor pe Celtic Park! Omrani centreaza din stanga si Deac reia decisiv cu capul in bara si de acolo in poarta.

25'

Ramane 0-0 dupa sutul lui Johnstone din 16 metri. Mingea se duce pe langa poarta.

21'

Corner pentru CFR Cluj obtinut de Omrani.

8'

Deac da pe langa minge la un balon aruncat in careu. Are loc acolo si un contact cu McGregor. Se putea acorda penalty!

5'

Primul sut pe poarta apartine celor de la CFR Cluj. Camora trimite in bratele portarului.