2
1
CFR Cluj
Chipciu 119'

Asa am trait Borac - CFR Cluj 2-1 (1-3 in tur). Super gol marcat de Chipciu in prelungiri

Am transmis live text returul dintre Borac Banja Luka si CFR Cluj, meci din primul tur preliminar al Champions League. In tur, CFR Cluj a castigat cu 3-1.

23:38

Fluier final. CFR Cluj obtine calificarea in turul 2 preliminar al Champions League.

Prelungiri 2
120'

Interventie decisiva lui Cestor prin alunecare la sutul lui Zivkovic.

120'

Patru minute suplimentare la cele 120!

120'

Hoban si Latovlevici aruncati in lupta de Sumudica pentru a betona apararea in minutele de final.

119'

Gol Chipciu!

CFR Cluj marcheaza golul care o va duce in turul 2. O super executie din partea lui Chipciu. Jucatorii CFR-ului sunt bombardati din tribune cu sticle, pahare si chiar scaune.

112'

Camora suteaza in bara din afara careului! Au si ghinion cei de la CFR Cluj.

106'

Start de repriza secunda a prelungirilor.

Pauza 3
23:17

Ramane 3-3 la general dupa prima repriza de prelungiri. CFR Cluj a dominat aceste 15 minute suplimentare.

Prelungiri 1
102'

Centrare la coltul lung pentru Cestor. Din nou lovitura de la colt.

102'

Sigurjonsson obtine lovitura de la colt dupa un sut blocat.

97'

Portarul gazdelor intervine din nou decisiv. De aceasta data la sutul lui Rodriguez din afara careului. O minge cu pamantul.

95'

Debeljuh reia cu capul peste poarta din centrarea lui Petrila.

94'

Deac aproape de gol. Portarul bosniacilor respinge in bara.

91'

Au inceput prelungirile.

Pauza 2
22:56

Finalul celor 90 de minute, nu insa si al meciului. Partida va intra in prelungiri.

90'

Cinci minute pana la finalul celor 90 de minute.

87'

Bouhenna trimite peste poarta din 6 metri.

73'

Chipciu suteaza pe langa poarta. CFR cauta cu disperare golul care sa evite prelungirile.

72'

Omrani trimite peste poarta dupa o actiune in flancul stang.

65'

Gol Moraitis!

Borac mai loveste odata si egaleaza scorul la general (3-3). CFR are noroc cu eliminarea regulii golului marcat in deplasare.

60'

Gol Vranjes!

Borac deschide sorul prin Vranjes. Reluare cu capul din centrul careului dupa o centrare din stanga. Camora depasit acolo.

59'

Vranjes suteaza pe langa poarta CFR-ului.

57'

Costache trimite mingea in poarta, dar pentru a doua oara in acest meci golul CFR-ului este anulat pe motiv de offside.

52'

Omrani are nevoie de ingrijiri medicale.

50'

Lovitura libera pentru gazde din jumatatea CFR-ului. Zakaric trimite pe langa poarta.

49'

Costache suteaza pe langa poarta.

47'

Paun preia pe piept, patrunde in careu si trimite in forta peste poarta.

46'

21:48

Pauza la Banja Luka.

41'

Paun suteaza in forta pe directia portarului. Respinge Cetkovic.

39'

Lovitura libera pentru CFR la o intrare din spate a lui Dujakovic asupra lui Sigurjohnsson.

34'

Costache patrunde in dreapta si incearca o centrare in fata portii. Nimeni acolo la finalizare.