2
Real Madrid
Ronaldo 77' 47'

Ronaldo face diferenta in deplasare cu Bayern

Real Madrid a revenit de la 0-1 si a castigat pentru a doua oara consecutiv pe terenul lui Bayern Munchen prin dubla lui Cristiano Ronaldo, miercuri seara, in prima mansa a sferturilor din Liga Campionilor.

Prima ocazie de gol a apartinut Realului la lovitura de cap a lui Benzema din minutul 17, cand mingea trimisa cu pamantul a lovit transversala.

Bayern a deschis scorul in minutul 25 cu o lovitura de cap senzationala a lui Vidal la un corner de pe dreapta in directia de atac.

Acelasi Vidal avea sa rateze o sansa de gol mare tot cu capul in minutul 40 din centrarea ideala oferita de Robben.

Real Madrid a trecut pe langa egalare la sutul lui Ronaldo din minutul 42, faza la care portarul Neuer s-a remarcat cu o interventie de nota zece.

In ultimul minut al primei reprize Ribery a obtinut lovitura de la 11 metri cu o minge care l-a lovit pe Carvajal mai mult in umar, insa Vidal nu a prins cadrul portii cu un sut in forta.

Ratarea penalty-ului i-a demoralizat pe cei de la Bayern, care in partea secunda au scapat partida din mana si Real a intors scorul.

Ronaldo a egalat devreme la doua minute dupa pauza cu latul la o centrare din dreapta si tot el a adus victorie madrilenilor in minutul 77 cu o reluare din sase metri. O minge impinsa cu talpa in poarta dupa o centrare de aceasta data din stanga.

Real Madrid a sufocat-o in final pe Bayern profitand omul in plus pe teren, dupa ce Javi Martinez “a reusit” performanta de a primi doua galbene in trei minute fiind eliminat dupa o ora de joc.

Atletico, victorie italieneasca

In cealalta partida a serii, Atletico Madrid s-a impus la limita pe teren propriu, cu 1-0, in fata lui Leicester City. Unicul gol al meciului a fost marcat de francezul Antoine Griezmann.

23:39

90'

Sergio Ramos marcheaza, dar golul nu se pune fundasul Realului fiind surprins in offside la o centrare din lovitura libera.

80'

Marcelo rateaza de putin poarta cu un sut din interiorul careului.

77'

Gol Ronaldo!

Asensio centreaza in fata portii si Ronaldo impinge mingea cu talpa in poarta.

75'

Bayern se clatina si doar Neuer se mai tine pe picioare, la propriu. Portarul german este luat la tinta de Ronaldo cu un sut din apropiere.

72'

Neuer scoate in corner sutul lui Benzema. Corner pentru Real.

72'

Benzema iroseste o centrare ideala din flancul drept. Reluare cu capul peste poarta.

66'

Sergio Ramos nu prinde poarta dintr-o lovitura libera din marginea careului.

60'

Cartonas rosu !

Javi Martinez ia doua galbene in trei minute si este eliminat. Un moment extrem de important pentru economia meciului.

56'

Neuer scoate senzational peste bara lovitura de cap a lui Bale.

47'

Cristiano Ronaldo aduce egalarea la prima ocazie a Realului in aceasta repriza. A fost o centrare din dreapta si Ronaldo pune latul pentru 1-1.

46'

Reincepe meciul de la Munchen.

22:34

Nicola Rizzoli fluiera finalul primei reprize.

45'

Real se arunca spre poarta adversa si Neuer blocheaza sutul lui Bale.

45'

Vidal suteaza cat poate de tare si mingea se duce mult peste poarta.

45'

Ribery scoate lovitura de la 11 metri la un hent comis Carvajal. Pe reluare se vede mai degraba ca fundasul spaniol loveste mingea cu umarul.

42'

A doua ocazie si pentru Real. Ronaldo suteaza din afara careului si Neuer respinge in lateral cu un reflex salvator.

40'

Ratare monumentala Vidal cu capul la centrarea ideala oferita de Robben dupa o cursa personala de toata frumusetea pe dreapta.

25'

Gol Vidal!

Vidal prinde o lovitura senzationala de cap dupa un corner si avem deschidere de scor la Munchen.