1
PSG
Cavani 57'

Asa am trait Barcelona - PSG 6-1 (0-4 in tur)

De la 21:45 am transmis live text in aceasta pagina meciul Barcelona - PSG din returul optimilor Ligii Campionilor. Campioana Frantei se impusese in mansa tur, cu 4-0, iar Barcelona a reusit o remontada nemaintalnita in istorie.

23:45

Fluier final si Barcelona se califica miraculos dupa o revenire fabuloasa. In minutul 62 totul era prabusit pentru gazde dupa golul lui Cavani.

90'

Gol Sergi Roberto!

Neymar inalta o minge in careu si Sergi Roberto reia decisiv in poarta. Barcelona e in sferturi!!!

90'

Cinci minute suplimentare! Finalul e electrizant.

90'

Gol Neymar!

Neymar transforma de la 11 metri si Barcelona mai spera. Inca un gol si este in sferturi.

90'

PENALTY obtinut de Luis Suarez!

86'

Gol Neymar!

Neymar transforma magistral o lovitura libera pe care tot el o obtinuse in marginea careului.

85'

Ocazie monumentala ratata de Di Maria. Scapat singur cu portarul argentinianul incearca o scarita si trimite pe langa poarta. O pasa in dreapta simpla pentru Cavani ar fi rezolvat faza pentru PSG.

84'

Andre Gomes trimis in locul lui Rakitic, jucatorul Barcelonei care a gresit la golul lui Cavani.

74'

Sansa pe care Messi o rateaza cu un sut din interiorul careului pe langa poarta dupa o recuperare in jumatatea adversa.

66'

Intrat de putine minute in teren, Arda este aproape sa inscrie pentru Barcelona. Respinge Marquinhos in disperare de cauza.

64'

Ter Stegen se opune cu piciorul la sutul lui Cavani intr-o faza iminenta de gol.

57'

Gol Cavani!

De o eroare a lui Rakitic a fost nevoie pentru ca Edison Cavani sa marcheze din pasa lui Kurzawa. Barcelona are nevoie de inca trei goluri pentru a se califica.

55'

Borussia Dortmund se desprinde la 3-0 acasa cu Benfica (3-1 la general).

55'

Neymar mai cade o data in careul advers, dar de aceasta data nu are cum sa fie penalty.

52'

Cavani a avut golul lui PSG in bocanc la o centrare in forta din dreapta. Mingea izbeste stalpul portii catalane!

50'

Gol Messi!

Messi trage sa rupa poarta si marcheaza pentru 3-0. Tot el se repede sa culeaga balonul si sa-l aduca mai repede la centru. Barcelona mai are nevoie de un gol pentru a anula victoria lui PSG din tur.

48'

PENALTY acordat de central la interventia aditionalului dupa ce Meunier a cazut peste Neymar in careu. Incredibil cum centralul n-a vazut din prima faultul evident.

46'

PSG intercepteaza la centrul terenului si Draxler patrunde in careul Barcelona. Rafinha intinde un picior si ii sufla mingea adversarului sau.

46'

S-a reluat meciul de pe Nou Camp si Barcelona se instaleaza deja in terenul advers.

22:36

Pauza si in meciul de la Dortmund, unde Borussia are 1-0 cu Benfica.

22:36

Se fluiera finalul primei reprize dupa ce Barcelona a sufocat-o pe PSG in minutele aditionale.

45'

Trei minute suplimentare pentru aceasta prima repriza.

42'

Cavani primeste galben pentru ca i-a cerut arbitrului avertizarea lui Pique la un fault al catalanului.

36'

Gol Kurzawa (a)!

Barcelona isi dubleaza avantajul prin autogolul lui Kurzawa dupa o minge care parea pierduta si la care a insistat Iniesta trimitand-o in fata portii.

36'

Busquets nu va juca intr-un eventual sfert de finala daca se califica Barcelona.

35'

Messi il deschide in dreapta pe Luis Suarez, acesta intra intr-un unghi dificil si trage in bratele lui Trapp.

33'

Neymar cade in careu de langa Meunier. A fost acolo o impingere cu ambele bratele, dar brazilianul a cazut prea usor.

31'

Sansa pentru PSG dupa o pasa gresita de Rakitic. Mingea ajunge la Moura care se grabeste si suteaza in bratele lui Ter Stegen.

29'

Galben primit de Meunier pentru un fault la Neymar in marginea propriei jumatati de teren.

28'

Iniesta suteaza putin peste poarta din afara careului.

26'

Messi suteaza in zid si gazdele solicita penalty la un posibil hent comis de Cavani. Mingea i-a cazut involuntari pe mana.

25'

Kurzawa are o interventie intarziata al Rafinha si Barcelona beneficiaza de o lovitura libera periculoasa la 25 metri.

17'

Sut trimis de Neymar din afara careului care ocoleste de putin poarta. Incredibil cat de aproape a trecut de vinclu.

14'

Messi suteaza putin peste poarta. Pozitia era ideala, dar ar fi trebuit putin mai jos.

13'

Lovitura libera periculoasa pentru Barcelona dupa doua cornere la rand pentru PSG.

5'

Matuidi ia galben pentru o talpa pusa lui Umtiti.

4'

Intre timp s-a deschis scorul si la Dortmund. Aubameyang a marcat cu capul dupa o centrare din corner.

3'

Gol Luis Suarez!

Inceput perfect pentru Barcelona cu gol marcat de Luis Suarez din cativa metri.

1'

A inceput meciul de pe Nou Camp si PSG se pune pe doua linii in fata propriului careu.

21:13

Barcelona: Ter Stegen, Umtiti, Pique, Mascherano, Busquets, Rakitic, Rafinha, Iniesta, Neymar, Messi, Suarez.

Rezerve: Cillessen, Arda, Paco Alcacer, J.Alba, Digne, Sergi Roberto, A.Gomes.

PSG: Trapp - Meunier, Marquinhos, Silva, Kurzawa - Rabiot, Matuidi - Moura, Verratti, Draxler - Cavani.

Rezerve: Areola, Aurier, Ben Arfa, Di Maria, Kimpembe, Krychowiak, Pastore.