8
Bayern
Coutinho 90' 87' Lewandowski 83' Kimmich 63' Muller 32' 4' Gnabry 28' Perisic 22'

Asa am trait Barcelona - Bayern. Dezastru pentru catalani!

De la 22:00 am transmis, vineri seara, super meciul Barcelona - Bayern din sferturile Champions League.

23:49

Finalul unui meci nebun, istoric. Bayern merge in semifinalele Champions League.

90'

Gol Coutinho!

Dubla reusita de Coutinho. Acesta refuza sa se bucure.

87'

Barcelona e KO! Coutinho puncteaza pentru un incredibil 7-2.

83'

Gol Lewandowski!

Se face 6-2 pentru Bayern dupa ce marcheaza si Lewandowski cu capul in sase metri.

63'

Gol Kimmich!

Bayern reface diferenta de trei goluri prin Kimmich.

58'

Gol Suarez!

Barcelona reduce din diferenta prin Luis Suarez. Dribling frumos in fata lui Boateng si sut la coltul lung.

22:51

Cifrele primei reprize:

Posesie : 46% - 54%
Suturi spre poarta : 4 - 14
Suturi pe poarta : 3 - 7
Faulturi : 3 - 12

38'

Lewandowski trimite cu capul in bratele lui Ter Stegen.

37'

Barcelona continua sa doarma in ghete si Perisic nu profita de un cadou. Sut peste poarta din interiorul careului.

36'

Se va ajunge aici?

33'

Pentru prima data in istorie Barcelona incaseaza 4 goluri in prima repriza a unui meci de Champions League.

32'

Gol Muller!

Bayern loveste din nou! Se face 4-1 dupa reusita lui Muller in sase metri la centrarea lui Kimmich din flancul drept.

29'

Uriasa ratare a lui Lewandowski singur cu Ter Stegen. Apararea Barcelonei e KO.

28'

Gol Gnabry!

Bayern confirma dominarea si pe tabela. Bavarezii lovesc din nou de aceasta data prin Gnabry. Acesta i-a luat prim planul lui Lenglet si l-a executat cu Ter Stegen.

27'

Interventie fabuloasa a lui Ter Stegen. Aproape ca nu ai timp sa respiri la acest meci.

26'

Pique trimite cu capul pe langa poarta. A fost offside!

24'

Campioana Germaniei continua sa insiste la poarta Barcelonei si Thiago Alcantara trimite peste.

22'

Gol Perisic!

Bayern revine la conducere dupa reusita lui Perisic. Totul a pornit de la o minge pierduta de Sergi Roberto in propria jumatate. Gnabry i-a pasat lui Perisic si croatul nu l-a iertat pe Neuer din interiorul careului.

20'

Cursa a lui Messi si un sut din actiune blocat de Neuer.

13'

Lewandowski trimite peste poarta din interiorul careului.

10'

Centrare a lui Messi din stanga. Mingea ia un efect ciudat si se duce in bara!

9'

Luis Suarez ramane singur unu la unu cu Neuer. Ramane 1-1 dupa interventia portarului german.

7'

Gol Alaba (ag)!

Barcelona egaleaza rapid prin autogolul lui Alaba la centrarea lui Alba in fata portii.