1
Real Madrid
Isco 43'

Real Madrid merge in finala Ligii Campionilor

Atletico Madrid a condus cu 2-0 in debutul returul cu Real Madrid si a avut sperante pentru o revenire de senzatie, insa "albii" au marcat in finalul primei reprize si au inchis meciul calificandu-se in finala de la Cardiff.

Atletico Madrid a inceput in forta si dupa doar 17 minute a redus considerabil din avantajul luat de Real in tur, astfel ca la un moment dat soarta calificarii a inceput sa fie din nou pusa in discutie.

Saul a deschis scorul in minutul 14 cu o lovitura de cap din centrarea lui Koke, iar trei minute mai tarziu Griezemann dubla avantajul lui Atletico dintr-o lovitura de la 11 metri obtinuta de Torres.

A urmat o perioada in care Atletico a cedat deliberat centrul terenului si Real nu a refuzat invitatia de a ataca.

Astfel, cu trei minute inaintea pauzei Isco a redus din diferenta cu un sut din apropiere, dupa o faza creata de Benzema in marginea terenului.

In partea secunda Atletico a ratat cele mai mari ocazii de a-si majora avantajul. Prin Carrasco si Gameiro la aceeasi faza in minutul 66, respectiv Gameiro 11 minute mai tarziu.

S-a terminat 2-1 si Real merge in finala cu Juventus programata pe Millenium Stadium din Cardiff pe 3 iunie.

23:38

Final de partida. Real Madrid se califica in finala Ligii Campionilor unde o va intalni pe Juventus Torino.

77'

Gameiro trece pe langa gol cu toata poarta in fata. Doar corner pentru Atletico.

66'

Dubla ocazie pentru Atletico. Navas se opune golului la reluarile lui Carrasco si Gameiro.

46'

S-a reluat meciul de pe Vicente Calderon. Este ultima partida europeana pe acest stadion.

22:35

Atletico intra cu avantaj minim la cabine, scor 2-1. Un rezultat care o apropie insa pe Real la 45 minute de calificare.

44'

La acest scor de 2-1 Atletico are nevoie de trei goluri pentru calificare.

43'

Gol Isco!

Real ucide meciul inaintea pauzei prin golul lui Isco. Acesta a impins mingea in poarta din cativa metri dupa un sut in forta trimis de Krros si respins de Oblak. Totul a pornit insa de la o trecere a lui Benzema printre nu mai putin de trei jucatori adversi in marginea terenului.

17'

Gol Griezmann!

Francezul Griezmann transforma nu fara emotii de la 11 metri si Atletico este aproape de o revenire senzationala.

15'

Penalty pentru Atletico Madrid obtinut de Torres in duel cu Varane.

14'

Gol Saul!

Atletico deschide scorul prin Saul cu o lovitura de cap din centrarea lui Koke din corner.