2
PSG
Choupo-Moting 90' Marquinhos 90'

Asa am trait Atalanta - PSG 1-2. Parisul a intors fabulos rezultatul pe final

Faza sferturilor de finala din Champions League a debutat, miercuri seara (22:00), la Lisabona, cu duelul Atalanta - PSG.

23:57

Final de partida si PSG e in semifinalele Champions League.

90'

Muriel patrunde in careul Parisului, a incercat de unul singur si a scapat mingea afara.

90'

Gol Choupo-Moting!

Parisul trece la conducere dupa reusita lui Choupo-Moting din sase metri. Neymar l-a deschis pe Mbappe si acesta l-a servit ideal pe Choupo-Moting pentru 2-1. Ce rasturnare de situatie!

90'

Gol Marquinhos!

PSG egaleaza in extremis prin Marquinhos cu o reluare din interiorul careului mic. Un gol super norocos pentru campioana Frantei.

86'

Timpul o preseaza pe PSG si Draxler trimite mult peste poarta.

81'

Thiago Silva suteaza pe langa poarta. Presiune tot mai mare la poarta Atalantei.

80'

Acelasi Mappe patrunde in careu si e blocat in extremis de Palomino. Corner pentru PSG.

80'

Reluare a lui Mbappe spre poarta. Acolo e Sportiello si retine.

76'

Neymar trimite pe poarta, insa nu reuseste sa modifice tabela.

74'

Mbappe patrunde vijelios in careul advers si il ia la tinta pe portarul Atalantei.

59'

Icardi reia slab cu capul peste poarta. Mbappe iese la margine pentru a intrat in meci.

58'

Sansa de gol irosita de Atalanta prin Djimsiti. Sut din interiorul careului pe langa poarta.

55'

De Roon incearca sutul de la distanta si nu trimite rau deloc.

22:49

42'

Incredibila ratare a lui Neymar. A doua oara scapa singur cu portarul si trimite ca un amator.

35'

Neymar pune mingea pe spatiul portii dintr-o lovitura libera. Retine portarul Atalentei. E prima minge pe poarta pentru PSG.

27'

PSG trimite putin pe langa poarta din afara careului.

26'

Gol Pasalic!

Atalanta deschide scorul prin Pasalic. Sut din interiorul careului aproape de vinclu.

19'

Neymar din nou neinspirat la finalizare. Patruns in careu alege sa paseze pentru Icardi in locul unui sut la poarta.

12'

Navas intervine decisiv la lovitura de cap a lui Caldara. A fost pana la urma offside, dar ramane interventia portarului costarican.

3'

Sansa uriasa ratata de PSG prin Neymar la o faza singur cu portarul. Brazilinul trimite pe langa poarta. Mbappe, aflat pe margine, si-a pus mainile in cap.

2'

Atalanta are prima ocazie a meciului. Gomez suteaza in portarul advers.

1'

Start de partida la Lisabona.

13:01

Atalanta si PSG nu s-au mai intalnit pana acum la nivel oficial.

13:01

Englezul Anthony Taylor arbitreaza meciul la centru.

13:00

Atalanta a inceput faza grupelor cu infrangere 0-4 si dupa trei meciuri nu obtinuse inca vreun punct. Ce a urmat tine de povestea frumoasa a fotbalului, inclusiv dubla castigata cu 8-4 in fata Valenciei, in optimi.

PSG a dominat autoritar faza grupelor, singura sincopa fiind in turul optimilor, 1-2 la Dortmund. Rezultat intors de un 2-0 la retur.

12:58

Atalanta: Sportiello; Toloi, Caldara, Djimsiti; Hateboer, De Roon, Freuler, Gosens; Gomez, Pasalic; Zapata

Rezerve: Gelmi, Rossi, Sutalo, Palomino, Czyborra, Muriel, Piccoli, Malinovskyi, Da Riva, Castagne, Bellanova, Colley

PSG: Navas; Kehrer, Silva, Kimpembe, Bernat; Gueye, Marquinhos, Herrera; Sarabia, Icardi, Neymar

Rezerve: Rico, Bulka, Mbappe, Paredes, Choupo-Moting, Diallo, Draxler, Bakker, Kalimuendo-Muinga, Dagba, Ruiz-Atil, Mbe Soh