Asa am trait: Astana - CFR Cluj in primul tur preliminar al Ligii Campionilor

CFR Cluj a inceput aventura europeana pe pamant asiatic tocmai in Kazahstan impotriva campioanei acestei tari, Astana.

Mailat patrunde in viteza in careul advers, dar centreaza mult prea tare si mingea iese in out de margine.

90'

Meciul e prelungit cu 6 minute!

87'

Rotariu aproape de finalizare, scoate minge pentru Rukavina si mingea acestuia e deviata in corner de Culio. CFR-ul e in corzi!

86'

Rotariu aproape sa faca 2-0 cu un sut din afara careului. Respinge Arlauskis in corner.

80'

Incredibila ratare pentru CFR Cluj. Omrani servit in centrul careul trimite alaturi cu toata poarta goala in fata. N-ai voie sa ratezi asemenea ocazii.

79'

Sut peste poarta trimis de Beisebekov.

76'

Mailat incearca sutul de la distanta. Mingea nu se duce rau, dar nici nu modifica tabela.

75'

A doua schimbare la CFR, una eminamente ofensiva: Rondon intra in locul lui Hoban.

72'

Din nou panica in careul CFR-ului dupa o faza creata de Rotariu in dreapta.

68'

Gol Postnikov!

Astana deschide scorul dupa o faza de la coltul terenului tratata superficial de aprarea CFR-ului. Postnikov profita si impinge mingea in poarta.

64'

Prima schimbare la CFR: intra Mailat in locul lui Paun.

46'

16:49

Pauza la Astana dupa o repriza echilibrata cu o mare ocazie ratata de CFR prin Culio in minutele de inceput.

43'

Minge in careu pentru Paun si acesta obtine lovitura de la coltul terenului.

35'

Actiune promitatoare a celor de la CFR Cluj, dar Deac rateaza complet finalizarea.

33'

Paun suteaza peste poarta.

28'

Momente de presiune la poarta lui Arlauskis. Sutul lui Tomasov e deviat in corner.

17'

Panica in careul CFR-ului la o centrare din corner. Respinge de acolo Omrani.

14'

Burca intervine decisiv si respinge centrarea pentru Rotariu.

11'

Incredibila ocazie pentru CFR Cluj la patrunderea lui Culio in interiorul careului. Sut pe jos si pe langa poarta. Dan Petrescu isi pune mainile in cap.

8'

Un inceput de partida cu ritm extrem de lent. Se joaca la asteptare in asa zisa perioda de tatonare.

6'

Centrare pentru Vinicius in careul celor de la Astana. Resping gazdele in out de margine.