Keseru califica Ludogoret in turul 3 preliminar cu o dubla

Campioana Bulgariei Ludogoret Razgrad a intors rezultatul negativ din mansa tur a disputei cu Zalgiris Vilnius (1-2) si s-a calificat in turul 3 preliminar al Champions League.

Internationalul roman Claudiu Keseru a marcat ultimele doua goluri ale formatiei bulgare in meciul castigat pe teren propriu, miercuri seara, cu scorul de 4-1.

Misiunea celor de la Ludogoret a fost una infernala, dupa ce campioana Lituaniei a deschis scorul dupa primul sfert de ora prin Nyuiadzi.

Obligati sa marcheze de patru ori, cei de la Ludogoret au egalat cu trei minute inaintea pauzei prin Natanael, pentru a-si obtine calificarea in partea secunda.

Wanderson la zece minute dupa pauza si Keseru cu o dubla in minutele 56 si 74 au consfintit calificarea campioanei Bulgariei in turul 3 preliminar.

Keseru a jucat pana in minutul 88, in timp ce Cosmin Moti a fost integralist. Ambii jucatori romani au primit cate un cartonas galben.

Liviu Antal nu a facut parte din lotul celor de la Zalgiris.