Juventus si-a asigurat castigarea Grupei D. Suspans pentru locul secund

Campioana Italiei este sigura de primul loc in grupa dupa a patra victorie la rand obtinuta.

Golul marcat de Paulo Dybala in prelungirile primei reprize a facut diferenta in favoarea lui Juventus pe teren propriu contra celor de la Atletico Madrid.

Echipa spaniola a ratat o mare ocazie in prelungirile partidei prin Morata, fostul jucator al lui Juventus care a trecut pe langa o minge centrata din flancul drept.

Victoria obtinuta de Bayer Leverkusen, scor 2-0, in deplasare cu Lokomotiv Moscova mentine suspansul pentru locul doi pana in ultima etapa.

Atletico ocupa pozitia secunda, cu 7 puncte, in timp ce Lekeverkusen a ajuns la 6 puncte.

Echipa spaniola este avantajata de program, urmand a intalnit pe Lokomotiv Moscova pe teren propriu, int imp ce Leverkusen o va primi pe Juventus.