Juventus, sah mat in casa Barcelonei

Campioana Italiei a administrat un sec 3-0 Barcelonei chiar pe Nou Camp si a incheiat pe primul loc in fata gruparii blaugrana in grupa de Champions League.

Cristiano Ronaldo a scuturat de doua ori plasa in urma unor lovituri de la 11 metri, in minutele 13 si 52.

McKennie a punctat si el in minutul 20 impotriva unei echipe a Barcelonei de nerecunoscut si care avea nevoie doar de o remiza pentru a castiga Grupa G.

Barcelona castigase toate meciurile pana la confruntarea cu Juventus de marti seara, impunandu-se inclusiv in meciul tur de la Torino.

Este prima infrangere a Barcelonei intr-un meci din faza grupelor in ultimii patru ani.

Manchester United a fost ultima echipa care s-a impus in fata catalanilor in grupele UEFA Champions League.

La cei 42 de ani ai sai, legendarul portar Gianluigi Buffon a facut un meci mare pe Nou Camp, blocand toate actiunile ofensive ale gazdelor.

Cristiano Ronaldo si Lionel Messi s-au intalnit pentru a 36-a oara in cariera.