Juventus rateaza in extremis victoria cu Atletico Madrid

Partida dintre Atletico Madrid si Juventus a oferit patru goluri si o doza ridicata de neprevazut.

S-a incheiat in cele din urma 2-2, dupa ce Juventus a condus cu 2-0 dupa reusitele lui Cuadrado (48) si Matuidi (65).

Atletico Madrid a reactionat rapid si dupa cinci minute Savic reducea din diferenta, pentru ca Herrea sa aduca egalarea pentru ”Los Colchoneros” in chiar minutul 90.

Chiar si asa, Juventus a trecut pe langa victorie in minutele de prelungiri prin Cristiano Ronaldo.

Demarcat in careul advers, Ronaldo a cautat coltul lung dupa o schema devenita clasica pentru el, insa mingea a ocolit de putin poarta lui Oblak.

In cealalta partida a Grupei D, Lokomotiv Moscova a furnizat surpriza impunandu-se in deplasare cu Bayer Leverkusen, cu 2-1.