Istvan Kovacs a acordat un rosu la primul sau meci in Liga Campionilor

Delegat la partida dintre Valencia si Young Boys Berna din Grupa H a Ligii Campionilor, centralul roman Istvan Kovacs a scos din buzunar cartonasul rosu.

Kovacs l-a eliminat pe Junior Sanogo de la Young Boys cu 13 minute inaintea finalului pentru un fault grosolan cu talpa inainte pe tibia unui adversar.

Mina Lorenzo si-a trecut in cont o dubla pentru Valencia in minutele 14 si 42, in timp ce Soler a marcat golul de 3-1 la 11 minute dupa pauza.

Pentru Young Boys a punctat Assale in minutul 37.

Brigada condusa de Istvan Kovacs a avut o scapare in debutul partidei cand, la semnalizarea asistenului Vasile Marinescu, centralul originar din Carei a oprit o faza rapida a Valenciei cu Rodrigo scapat singur cu portarul.

Reluarile tv au aratat ca internationalul spaniol se afla in pozitie regulamentara fiind tinut in joc de un fundas advers.

A fost insa o eroare care nu a influentat rezultatul final al partidei.