Inlocuitorul lui Chiriches aproape sa o ingroape pe Napoli la Istanbul. Violente intre suporteri (VIDEO)

Antrenorul Maurizio Sarri l-a lasat pe Vlad Chiriches pe banca de rezerve la meciul dintre Besiktas si Napoli, disputat marti seara in Liga Campionilor, decizie care aproape s-a dovedit falimentara.

Maksimovic, jucatorul preferat in locul lui Chiriches in centrul apararii lui Napoli, a comis in minutul 78 un hent pentru care Besiktas a primit lovitura de la 11 metri.

Portughezul Quaresma a transformat penalty-ul si a adus-o pe Besiktas in avantaj.

Cu toate acestea, bucuria turcilor a fost rapid inabusita de Hamsik, jucator care a restabilit egalitatea cu un sut fabulos din afara careului in minutul 82.

Besiktas-Napoli, meci disputat marti seara de la 19:45 in Grupa B, s-a incheiat la egalitate, scor 1-1.

Suporterii celor doua echipei au fost implicati in mai multe acte de violenta, iar unul de mai jos a fost surprins si publicat pe retelele de socializare.