Infrangere rusinoasa pentru Monaco in meciul cu Brugge

Sursă foto: twitter.com/clubbrugge

AS Monaco a fost invinsa pe teren propriu de Club Brugge, marti seara, cu un categoric 4-0 intr-un meci din Grupa A in Liga Campionilor.

Uriasul atacant Hans Vanaken a marcat de doua ori, in timp ce brazilianul Wesley ducea scorul la un neverosimil 3-0 dupa primele 24 de minute.

Ruud Vormer a inchis tabela cu cinci minute inaintea finalului si a condamnat-o pe Monaco la cea mai aspra infrangere in cupele europene din istorie.

Campioana a Frantei in 2017, AS Monaco ramane fara infrangere de la preluarea echipei de Thierry Henry in urma cu cinci partide.

Monegascii vor fi eliminati din Liga Campionilor in eventualitatea unui succes obtinut de Atletico Madrid pe teren propriu in fata Borussiei Dortmund.