Ianis Hagi a prins minute in ultima etapa din Liga Campionilor

Aventura pentru Ianis Hagi in primul lui sezon de Liga Campionilor s-a incheiat cu o infrangere la scor in deplasare cu Napoli.

Echipa italiana s-a impus, cu 4-0, prin hattrick-ul lui Milik din prima repriza (minutele 3, 26 si 38-p.) si Mertens (75) de asemenea din penalty.

Internationalul roman Ianis Hagi a inceput meciul ca rezerva si a intrat in minutul 72 in locul japonezului Junya Ito.

Primul gol a fost marcat dupa o gafa incredibila a portarului Maarten Vandevoordt (17 ani), cel mai tanar portar titular in istoria Ligii Campionilor.

In cealalta partida a grupei, Liverpool s-a impus cu 2-0 pe terenul lui Salzburg, revelatia actualului sezon.