Hansi Flick, explicatii dupa eliminarea lui Bayern in sferturile Champions League

Bayern Munchen, castigatoarea trofeului din 2020, a fost eliminata de Paris Saint-Germain dupa 3-3 la general. Diferenta au facut-o cele trei goluri marcate de campioana Frantei in Bavaria.

“Cred ca am pierdut calificarea in prima mansa, cu toate ocaziile pe care le-am avut. 2-2 ar fi fost un rezultat corect.

“Ne-a lipsit putina sansa in ultimele minute. PSG s-a aparat bine si, la fel ca in prima mansa, nu am fost suficient de decisivi. Cred ca per total, in ambele manse, am fost echipa mai buna, dar trebuie sa acceptam rezultatul”, a declarat Hansi Flick.

Presa germana speculeaza ca Bayern se va desparti de Flick la finalul actualului sezon.

Acesta a ratat si Cupa Germaniei, Bayern fiind scoasa prematura de Kiel, echipa din 2.Bundesliga.

Flick ar putea ajunge la nationala Germaniei in locul lui Joachim Low, actualul selectioner incheindu-si mandatul dupa Campionatul European din vara acestui an.