Haaland, in continuare de neoprit. A reusit o dubla istorica in Champions League

Atacantul norvegian a punctat de doua ori in victoria obtinuta de Borussia Dortmund pe teren propriu cu formatia belgiana Club Brugge, scor 3-0, in etapa a 4-a din Grupa F.

Cu aceste doua reusite Haaland ajunge la 16 reusite in Champions League.

Niciun alt jucator din istoria competitiei nu a marca de 16 ori intr-un timp atat de scurt de la debut (12 meciuri).

Haaland are 12 goluri marcate in ultimele sapte meciuri oficiale pentru Borussia Dortmund, sase dintre acestea fiind reusite in Champions League.

Sancho a marcat celalalt gol al galben-negrilor in victoria de marti seara care o mentine pe Borussia Dortmund la sefia grupei. A cincea reusita a internationalului englez in competitia europeana, patru dintre acestea fiind marcate pe teren propriu.

Formatia germana o intalneste etapa urmatoare pe Lazio intr-un duel care va transa disputa pentru intaietate.

Lazio a invins pe Zenit Sankt Petersburg, cu 3-1, intr-un meci disputat la Roma.

Immobile si-a trecut in cont o dubla in minutele 3 si 55, ultima reusita fiind din penalty.

Parolo a marcat si el in minutul 22 pentru 2-0, pentru ca trei minute mai tarziu Dzyuba sa reaprinda sperantele oaspetilor.

Dortmund si Lazio sunt despartite de un singur punct.