FCSB, antrenament cu public la primul meci european al sezonului. A fost ploaie de goluri în San Marino

Campioana FCSB s-a impus de o manieră categorică în duelul cu Virtus A.C. 1964 din San Marino, scor 7-1 (5-0), în prima manșă a primului tur preliminar din Champions League.

Așa am trăit Virtus - FCSB

Darius Olaru a marcat un hattrick în minutele 6, 11 și 38, iar Daniel Popa și David Miculescu au completat fiecare scorul de pe tabelă cu câte o dublă.

De reținut că primul gol al meciului a fost marcat din penalty după intervenția VAR.

La primul meci ca titular pentru FCSB, Popa a marcat în minutul 23 și 27.

Miculescu a intrat din debutul reprizei secunde și a punctat în minutele 70 și 74.

Federico Piovaccari, fostul atacant al celor de la FCSB, a debutat la Virtus, intrând pentru ultimele opt minute din meci.

Campioana din San Marino a marcat golul de onoare prin Battistini, când mai erau de jucat trei minute.

Returul va avea loc la București peste o săptămână.

FCSB va întâlni pe Maccabi Tel-Aviv în turul 2 preliminar din Champions League, putem să o spunem fără nicio urmă de rezervă.

Elias Charalambous a folosit cu Virtus următoarea formulă de echipă:

Târnovanu - Creţu (Antwi - 46), Ngezana (Dawa - 46), Harut, Kiki - Şut ( Alhassan. - 46), Edjouma, Olaru (Lixandru - 61) -  Băluţă (Miculescu - 46), Popa, Luis Phelipe.