Fara mila! PSG a demolat-o pe Celtic

Sursă foto: twitter.com/PSG_English

Victorie categorica obtinuta de Paris Saint-Germain in meciul cu Celtic Glasgow, scor 7-1, dupa ce campioana Scotiei deschisese scorul inca din primul minut.

Dembele a surprins apararea gazdelor cu un sut din interiorul careului, dar totul a fost un simplu foc de paie.

Dupa doar opt minute PSG egala pe tabela prin Neymar, jucator care a finalizat cu un sut la coltul lung dupa pasa lui Rabiot.

Ocazie ratata de PSG in minutul 20 prin Mbappe. Lansat de o centrare din flancul drept, internationalul franceza a reluat din voleu peste poarta.

Neymar a adus-o pe vicecampioana Frantei in avantaj cu un gol marcat in minutul 21 marca inregistrata dupa prima reusita. Brazilianul a combinat rapid cu Verratti si a finalizat cu sut la coltul lung.

Pana la pauza au mai marcat Cavani si Mbappe pentru un 4-1 fara drept de apel.

In partea secunda jocul a curs in aceeasi directie, iar Verratti, Cavani si Alves au majorat avantajul parizienilor.

Bayern Munchen s-a impus pe terenul lui Anderlecht, cu 2-1, prin golurile lui Lewandowski si Tolisso. Pentru Anderlecht a marcat Hanni golul de 1-1.

Toate cele trei goluri au fost marcat in partea secunda dupa o prima repriza in care Anderlecht a ratat trei mari ocazii.

Chipciu si Stanciu nu au fost in lot pentru aceasta partida.