Doi jucatori ai Barcelonei si-au spus cuvinte grele in timpul meciului cu PSG

Tensiunea a atins cote maxime in randul jucatorilor Barcelonei la meciul pierdut pe teren propriu cu PSG, marti seara, in prima mansa a optimilor Champions League.

Revenit printre titulari dupa o accidentare, Gerard Pique nu l-a menajat deloc pe colegul sau Antoine Griezmann, adresandu-i acestuia mai multe insulte chiar in timpul jocului.

Schimbul de replici din partea celor doi a avut loc dupa golul egalizator marcat de Kylian Mbappe in prima repriza a meciului castigat de PSG pe Nou Camp, cu 4-1.

Pique le-a reprosat colegilor sai lejeritatea cu care acestia au tratat faza care a dus la golul de 1-1.

Griezmann a incercat sa-si calmeze colegul spunandu-i lui Pique sa nu mai tipe pe teren, moment in care spaniolul si-a dat drumul la gura.

Au urmat cateva injuraturi care au implicat si mamele celor doi coechipieri, relateaza publicatia Le Soir.

Pana la urma meciul s-a terminat cum nu se poate mai rau pentru Barcelona, echipa la un pas de eliminare.