Cristiano Ronaldo o scoate din amorteala pe Real Madrid

Sursă foto: twitter.com

Suspendat cinci meciuri in campionatul spaniol, Cristiano Ronaldo le-a reamintit fanilor lui Real Madrid de ce este capabil in primul meci al noului sezon de Champions League.

Detinatorul Balonului de Aur a marcat de doua ori in victoria cu APOEL Nicosia de pe teren propriu, scor 3-0.

Ronaldo a deschis scorul dupa 12 minute de la startul partidei dintr-o centrare a lui Bale, dupa care tot el a majorat avantajul dintr-o lovitura de la 11 metri.

Sergio Ramos a inchis tabela si a conturat victoria detinatoarei trofeului.

Real Madrid a urcat la conducerea Grupei H, unde Tottenham Hotspur a trecut peste blestemul arenei Wembley si a obtinut o victorie mare in fata Borussiei Dortmund, scor 3-1.

Echipa germana a avut doua goluri anulat, al doilea, la 2-1 pentru londonezi, complet eronat la o pozitie de offside inexistenta la Aubameyang.

Tottenham pierduse opt din ultimele 12 meciuri disputate pe Wembley.

Son Heung-Min a deschis scorul pentru gruparea din nordul Londrei, dupa care Yarmolenko a adus o egalare spectaculoasa pentru Borussia Dortmund.

Internationalul englez Kane a adus victoria lui Tottenham cu o dubla, primul gol marcat inaintea pauzei si al doilea in partea secunda.