CFR Cluj, remiza pe teren propriu cu Celtic

Sursă foto: twitter.com/celticfc

Intr-un meci din turul 3 preliminar al Ligii Campionilor, echipele CFR Cluj si Celtic Glasgow au remizat, scor 1-1, pe terenul campioanei Romaniei.

Asa am trait CFR Cluj - Celtic Glasgow in turul 3 preliminar al Ligii Campionilor

CFR Cluj a deschis scorul in prima repriza prin Rondon, in minutul 28.

Egalarea celor de la Celtic a venit tot in prima repriza si a fost adusa de Forrest noua minute mai tarziu de la deschiderea scorului.

In partea secunda CFR Cluj a ratat mai multe ocazii de a reveni in avantaj pe tabela.

Prima dintre acestea in minutul 51 prin Omrani in urma unei lovituri de la coltul terenului.

Intrat la CFR Cluj pentru minutele de final, Tucudean a trecut pe langa gol in minutul 78 si tot el a trimis alaturi cu cinci minute inaintea ultimului fluier.

Paun a sutat de la distanta, portarul lui Celtic a respins mingea in fata si Tucudean a reluat pe spate in afara cadrului portii.

Un 1-1 care amana calificarea pentru returul programat marti, 13 august, pe Celtic Park din Glasgow si care plaseaza formatia scotiana in postura de favorita.

CFR Cluj este capabila de surpriza la ce a aratat Celtic in meciul din Gruia, dar va avea nevoie si de o doza insemnata de sansa.

CFR Cluj: Arlauskis - Susic, Vinicius, Burcă, Camora  - Luis Aurelio, Bordeianu, Djokovic - Deac, Rondon (Ţucudean '75), Omrani (Păun '67). Antrenor: Dan Petrescu;

Celtic: Bain - Ajer, Elhamed (Bitton '87), Simunovic (Julien '74), Bolingoli - Forrest, Brown, C. McGregor - Christie - Edouard, Morgan (Ntachm '67). Antrenor: Neil Lennon;

Cartonaşe galbene: Bordeianu '25, Aurelio '34, Susic '65 / Bolingoli '30, Morgan '42, Bitton '90+2;

Srdjan Jovanovic din Serbia a condus meciul la centru.