CFR Cluj rateaza victoria cu Young Boys in minutul 90+2

Echipele CFR Cluj si Young Boys Berna au remizat, scor 1-1 (1-0), marti seara, in prima mansa a turului 3 preliminar din Champions League.

CFR Cluj a avut un start perfect de partida, cu gol marcat de Manea in minutul 4 din pasa lui Omrani.

Un avantaj pe care campioana Romaniei a incercat sa-l conserve pana la final, fara succes insa.

CFR Cluj a facut deliberat pasul inapoi dupa pauza si a permis adversarului sa controleze jocul.

In cele din urma Young Boys Berna a egalat in al doilea din cele opt minute de prelungire acordate pentru meciul din Gruia.

O egalare venita in urma unei faze fixe. Arlauskis a respins in lateral si Sierro, ultimul intrat la Young Boys Berna, a impins mingea in poarta din apropiere.

Campioana Elvetiei a continuat sa preseze si a mai avut doua cornere pana la final, faze fixe care le-au dat frisoase celor de la CFR Cluj.

Echipa antrenata de Marius Sumudica l-a pierdut in prima repriza pe atacantul Denis Alibec.

Acesta a iesit accidentat cu o problema musculara la jumatea primului mitan.

Returul este programat peste o saptamana la Berna.

Cine castiga acest meci o va intalni in playoff-ul Champions League pe invingatoarea dintre Ferencvaros Budapesta si Slavia Praga.

CFR Cluj: Arlauskis - Manea, Bouhenna, Cestor, Camora - Susici, Rodriguez, Sigurjonsson (Costache '85) - Deac - Alibec (Păun '22), Omrani (Debeljuh '62). Antrenor Marius Şumudică;

Young Boys: Von Ballmoos - Hefti, Camara (Rieder '56), Zesiger, Garcia (Lefort '71) - Ngamaleu (Spielmann '71), Aebischer, Martins (Sierro '84), Fassnacht (Lauper '56) - Elia, Siebatcheu. Antrenor David Wagner.

Cartonaşe galbene: Susici '45+4, Deac '90+2.

Arbitru: Danny Makkelie.