Cea mai dura reactie dupa Real Madrid – Bayern

Sursă foto: twitter.com

Lumea intreaga a urmarit cum arbitrul Viktor Kassai a inclinat balanta intr-un mod rusinos in favoarea echipei Real Madrid, marti seara, la returul sferturilor Ligii Campionilor cu Bayern Munchen.

O eliminare gratuita la Vidal care a rupt echilibrul meciului intr-un moment in care Bayern cauta golul trei al calificarii si un offside nesemnalizat din care Ronaldo a marcat pentru 2-2 in prelungiri au inclinat decisiv balanta in favoarea madrilenilor.

Reactiile critice nu au intarziat sa apara, cea mai dura dintre acestea apartinandu-i fostului international columbian Faustino Asprilla.

“Ajunge! Incetati cu furturile pentru Real Madrid, goluri din offside, eliminari. Incetati cu furturile, echipa de sobolani”, a scris Asprilla intr-un mesaj pe Twitter.

In varsta de 47 ani, Asprilla a fost unul dintre marii atacanti ai fotbalului mondial in anii 90, cu evolutii pentru Newcastle United si AC Parma.