Ca in vremurile bune. Manchester United a facut scorul zilei cu Leipzig

Victorie categorica obtinuta de Manchester United pe teren propriu cu Leipzig, scor 5-0, in etapa secunda a Champions League.

Internationalul englez Marcus Rashford si-a trecut in cont un hattrick 74, 78 si 90+2.

Greenwood a deschis scorul pentru Manchester United in minutul 21 dupa o plecare la limita offside-ului, iar Martial a punctat pentru 4-0 dintr-un penalty in minutul 87.

Rashford devine doar al cincilea jucator care marcheaza un hattrick in Champions League dupa ce a intrat in teren din postura de rezerva.

Atacantul lui United a stabilit si un nou record in ceea ce priveste intervalul de timp in care a marcat acest hattrick, doar 27 de minute.

Kylian Mbappe il urmeaza cu 38 de minute, Walter Pandiani 44 de minute, Joseba Llorente 45 de minute si Uwe Rosler 52 de minute.

Rashford mai reusise un singur hattrick in cariera, intr-un 6-1 contra Norvegiei pe cand imbraca tricoul nationalei de tineret a Angliei. S-a intamplat pe 6 septembrie 2016.