Borussia Dortmund revine de la 0-2 si o invinge pe Inter Milano

Partida cu revenire clasica pentru Borussia Dortmund pe teren propriu contra formatiei Inter Milano, dupa ce formatia italiana a avut 2-0 la pauza.

Lautaro Martinez (5) si Vecino (40) au adus-o pe Inter intr-un avantaj ce parea de ajuns pentru a pune mana pe toate punctele in deplasarea de la Dortmund.

Partea secunda a apartinut in totalitate gazdelor care mai intai au redus din diferenta prin Hakimi la sase minute dupa reluare.

Momentul crucial al intalnirii s-a consumat in minutul 64, atunci cand Inter a pierdut mingea incredibil dupa o aruncare de la margine in propria jumatate.

Brandt a profitat de gafa lui Brozovic si a facut 2-2 cu un sut la coltul lung pe langa Handanovic.

Cu 13 minute inaintea finalului Hakimi isi trecea in cont dubla si aducea victoria pentru Borussia Dortmund.

Echipa germana urca pe locul doi in clasament, cu 7 puncte, si sufla in ceafa Barcelonei (8 puncte), echipa care a remizat surprinzator pe teren propriu cu Slavia Praga, scor 0-0, intr-un meci disputat marti de la 19:55.

Inter a treia, cu 4 puncte, in timp ce Slavia Praga, desi pe ultimul loc cu 2 puncte, inca nu si-a spus ultimul cuvant in lupta pentru iesirea din grupa.

Ce meci va fi peste doua saptamani intre Slavia si Inter pe terenul campioanei Cehiei.