Bayern – Villarreal (22:00), un meci in care bavarezii sunt obligati sa atace din primul minut

Sursă foto: twitter.com

Echipa spaniola a castigat mansa tur disputata pe teren propriu, cu 1-0, dar Bayern Munchen are capacitatea sa intoarca un asemenea rezultat.

Cotele oferite de FORTUNA
Bayern – 1.27 |Egal – 6.45 | Villarreal – 11.50

Formatia pregatita de Julian Nagelsmann a castigat in weekend pe teren propriu cu Augsburg, scor 1-0.

Villarreal vine dupa un 1-1 cu Athletic Bilbao in fata propriilor suporteri.

In afara meciului tur, care a marcat prima victorie a Submarinului Galben in cofruntarile cu Bayern, echipa germana castigase precedentele doua dispute, 3-1 si 2-0.

Din 7 ianuarie de la un meci cu Borussia Monchengladbach (1-2) cei de la Bayern Munchen n-au mai pierdut pe teren propriu.

Villarreal a castigat doar doua din ultimele cinci meciuri disputate in deplasare.

Bayern are 12 victorii obtinute in ultimele 12 partide pe teren propriu in Champions League.

In cele patru meciuri din acest sezon disputate acasa Bayern a marcat zece goluri in prima repriza, avand o medie de 3.33 goluri pe meci in competitia europeana.

Villarreal s-a calificat in sferturi dupa ce in runda precedenta a eliminat-o pe Juventus cu victorie la Torino.

Echipele probabile

Bayern: Neuer; Pavard, Nianzou, Upamecano, Hernandez; Kimmich, Goretzka; Muller, Musiala, Coman; Lewandowski.

Villarreal: Rulli; Foyth, Albiol, Torres, Estupinan; Lo Celso, Capoue, Parejo, Coquelin; Moreno, Danjuma.