Bayern si Manchester City, calificate in optimi

Cele doua formatii au obtinut, miercuri seara, calificarea matematica in optimile de finala in Champions League.

Campioana Germaniei a trecut pe teren propriu de Salzburg, cu 3-1.

Bavaverezii au incheiat meciul in inferioritate numerica, dupa ce Roca a fost eliminat in minutul 66.

Lewandowski a deschis scorul in minutul 43 urcand pe locul trei in ierarhia golgeterilor Champions League din toate timpurile.

Atacantul polonez ajunge la 71 de reusite si il egaleaza pe spaniolul Raul Gonzalez, fostul mare atacant de la Real Madrid.

Wober a marcat in propria poarta (52), iar Sane a majorat la 3-0 avantajul gazdelor in minutul 68.

Berisha a redus din diferenta cu 17 minute inaintea finalului.

Surpriza pe Wanda Metropolitano

Lokomotiv Moscova a plecat neinvinsa de la Madrid in confruntarea cu Atletico.

Dupa 1-1 in meciul tur, moscovitii au scos un 0-0.

Cu 12 puncte din tot atatea posibile, Bayern este calificata in optimi.

Manchester City, victorie in Grecia si calificare

Echipa lui Pep Guardiola pastreaza procentajul de suta la suta dupa 1-0 pe terenul lui Olympiacos Pireu prin reusita lui Foden.

In aceeasi Grupa C, Porto a castigat la Marsilia, cu 2-0, si mai are nevoie de un singur punct in urmatoarele doua meciuri pentru a ajunge in optimi.