Bayern si Chelsea completeaza tabloul sferturilor in Champions League. Seara speciala pentru Stefan Radu

Sursă foto: twitter.com/fcbayern

Miercuri seara s-au disputat ultimele partide din faza optimilor Champions League, unde Bayern Munchen si Chelsea Londra n-au lasat loc de surpriza dupa avantajul obtinut in tur.

Dupa un 4-1 demolator in turul de pe Olimpico, Bayern Munchen s-a impus cu 2-1 si la retur in fata lui Lazio, ocupanta locului 7 in Serie A.

Un meci la finalul caruia antrenorul Simone Inzaghi a recunoscut ca Bayern nu este un adversar pe care Lazio sa-l infrunte la ora actuala de la egal la egal.

Meciul arbitrat de Istvan Kovacs a fost al 400-lea pentru Stefan Radu in tricoul lui Lazio.

Fostul international roman a bifat toate minutele in teren si s-a ales cu un avertisment in minutul 26.

Robert Lewandowski a deschis scorul in minutul 33 dintr-o lovitura de la 11 metri, iar Choupo-Moting a majorat avantajul campioanei Germaniei.

Golul lui Lazio a fost adus de Parolo, cu opt minute inaintea finalului partidei.

Ziyech (34) si Emerson (90+4) au marcat golurile victoriei pe care Chelsea a obtinut-o pe teren propriu cu Atletico Madrid, dupa 1-0 in turul programat la Bucuresti.

Formatia spaniola a incheiat meciul in inferioritate numerica, dupa ce Savic a fost eliminat in minutul 82.