Bayern Munchen ramane distrugatoare. Trei goluri in cinci minute pe Da Luz

Meciul dintre Benfica Lisabona si Bayern Munchen se indrepta spre o remiza alba, dar cu nemtii nu se stie niciodata pana la ultimul fluier al arbitrului.

Si cei de la Benfica au simtit-o pe pielea lor, incasand patru goluri de la Bayern, dupa ce in minutul 70 tabela arata inca 0-0.

Leroy Sane a deschis scorul dintr-o lovitura libera executata perfect in stanga portarului.

Zece minute mai tarziu Benfica s-a scufundat dupa autogolul lui Everton.

Serge Gnabry a patruns in suprafata de pedeapsa si a centrat in forta in fata portii, de unde Everton a trimis cu capul in propria poarta.

Unul dintre cele mai bizare autogoluri vazute in ultima vreme.

De aici si pana la un scor fluviu a fost doar o chestiune de timp.

Robert Lewandowski si-a trecut numele pe lista marcatorilor, in minutul 82, cand a fost lasat de Sane cu poarta goala dupa o actiune rapida.

Sane si-a trecut in cont dubla, in minutul 84, din pasa lui Stanisic. O alta faza in mare viteza pentru cei de la Bayern.

Trei goluri in cinci minute pentru campioana Germaniei care are punctaj maxim in Grupa E si plus 12 la golaveraj, fara gol primit in trei partide.

Meciul de la Lisabona a fost arbitrat de o brigada romaneasca, cu Ovidiu Hategan la centru.