Bayern Munchen obtine a cincea victorie consecutiva, 2-1 intr-un decor de iarna la Kiev

Campioana Germaniei a invins pe Dynamo Kiev intr-un meci din etapa a cincea a Grupei E din Champions League.

Robert Lewandowski a deschis scorul, in minutul 14, cu o executie superba din foarfeca.

Polonezul ajunge la noua goluri in actualul sezon european.

Bayern si-a dublat avantajul cu trei minute inaintea pauzei prin Kingsley Coman.

Pentru Dynamo Kiev a redus din diferenta Garmash cand mai erau de jucat 20 de minute din timpul regulamentar.

Bayern are 15 puncte din tot atatea posibile, in timp ce echipa pregatita de Mircea Lucescu ramane pe ultimul loc, cu un singur punct obtinut in cinci meciuri.

Barcelona si Benfica se intalnesc in meci direct, marti seara, pentru locul secund intr-o grupa dominata autoritar de gruparea bavareza.