Bayern castiga la Sevilla si e favorita la calificarea in semifinale

Sursă foto: twitter.com/FCBayern

Bayern Munchen a revenit de la 0-1 in deplasare cu Sevilla, pentru a se impune in final, cu 2-1, un rezultat care plaseaza formatia bavareza in pole position pentru calificarea in careul de asi al Champions League.

Bayern a dominat inceputul meciului, dar chiar si asa prima ocazie a apartinut gazdelor.

Vazquez a ramas singur cu portarul in minutul 20 si a trimis incredibil pe langa poarta.

Sevilla a deschis in cele din urma scorul prin Sarabia, jucator care i-a luat fata numarului 14 si a fructificat excelenta centrare din stanga.

Bayern restabilea egalitatea cu sapte minute inaintea pauzei prin Ribery, sutul acestuia fiind deviat in poarta aparata de Soria.

Uriasa ocazie ratat de Martinez singur cu portarul. Soria a respins in extremis de langa prima bara.

In cele din urma Bayern a trecut la conducere prin reusita cu capul a lui Alcantara din centrarea lui Ribery.