Bayern a spulberat-o pe Salzburg in 12 minute

Salzburg a rezistat 78 de minute pe teren propriu in fata lui Bayern Muchen, pentru a pierde in final la o diferenta de patru goluri.

Campioana Austriei a deschis scorul prin Berisha dupa doar patru minute de la startul partidei.

Bayern a egalat prin Lewandowski dintr-un penalty in minutul 21 si a preluat conducerea in finalul reprizei prin autogolul lui Kristensen.

Salzburg a avut puterea sa egaleze in partea secunda prin Okugawa, in minutul 66.

Partida se indrepta spre un egal surprinzator, cand masinaria de fotbal bavareza s-a pus in miscare.

Din minutul 79 si pana in minutul 90+2 campioana Germaniei a marcat de patru ori.

Seria castigatoare a fost deschisa de Boateng cu o lovitura de cap dupa un corner.

Sane avea sa faca 4-2 din centrarea aceluias Kimmich, pasatorul decisiv de la reusita lui Boateng.

Lewandowski (88) si Hernandez (90+2) au inchsi tabela.

Statistica

De cand a pierdut in sferturil editiei 2018/2019 Bayern a castigat toate cele 14 meciuri disputate in Champions League, cu un golaveraj fabulos: 55 de goluri marcate si doar 11 primite.

Surpriza la Moscova

Lokomotiv Moscova si Atletico Madrid au remizat, scor 1-1, in cealalta partida din Grupa A.

Gimenez a deschis scorul pentru formatia spaniola in minutul 18.

Lokomotiv egala dupa doar sapte minute prin Anton Miranchuk dintr-o lovitura de la 11 metri.