Barcelona, victorie categorica cu Juventus

Sursă foto: twitter.com/fcbarcelona

Inceput fulminant de sezon in Champions League pentru Barcelona, echipa care a invins-o fara drept de apel pe Juventus, cu 3-0, intr-un meci in care Lionel Messi a facut diferenta prin doua goluri marcate si alte faze de mare spectacol.

Barcelona a dominat teritorial meciul in primele minute, insa prima ocazie a apartinut lui Juventus la prima iesire pe atac a torinezilor. Mingea a ajuns la De Sciglio si acesta a sutata periculos din afara careului.

Iesire pe contraatac a lui Dybala in minutul 9 pe partea stanga a terenului. Semedo a strans in fata argentinianului si l-a obligat la un sut din actiune si dintr-un unghi inchis. Ter Stegen a intervenit decisiv.

Prima ocazie a Barcelonei in minutul 20 dupa o faza fixa cu sutul lui Suarez respins peste bara de Buffon.

Un nou contraatac al lui Juventus in minutul 27 pe filiera argentiniana cu Dybala si Higuain in prim plan. Ultimul a sutat in bratele lui Ter Stegen.

Sansa mare de gol ratata de Bacelona in minutul 38 prin Dembele, jucator al carui sut din interiorul careului a fost blocat de apararea lui Juventus.

Messi a deschis scorul in penultimul minut al primei reprize cu un sut din marginea careului la coltul lung dupa o frumoasa deviere a lui Suarez. Primul gol pe care Messi l-a inscris contra lui Buffon in cariera.

Partea secunda a debutat cu o sansa de gol ratata de Juventus la sutul lui Dybala peste poarta.

Mare ocazie pentru Barcelona ratata in minutul 52 prin Messi, jucator care a prins un sut formidabil din afara careului. Mingea a lovit bara si apoi l-a lovit in spate pe Buffon.

Avertizat cu galben in minutul 54, dupa ce a pus mana pe arbitru, dar doua minute mai tarziu s-a revansat cu o faza din care Rakitic a majorat avantajul Barcelonei.

Messi a trecut aproape de dubla in minutul 60 cu un sut din lovitura libera respins in extremis de Buffon.

Faz de toata frumusetea in minutul 68 cu Messi in prim plan. Atacantul argentinian l-a executat pe Buffon cu un sut pe jos din marginea careului dupa un contraatac devastator al Barcelonei.

Juventus a cautat golul de onoare pana la final, ultima ocazie a meciului fiind ratata de Dybala in minutul 81 cu un sut pe jos blocat de Ter Stegen.

Sporting, victorie in Grecia

In cealalta partida a Grupei D, Sporting Lisabona a castigat pe terenul lui Olympiakos Pireu, cu 3-2, dupa ce echipa care a eliminat FCSB a condus cu 3-0 in minutul 43. Echipa elena a revenit cu doua goluri dupa minutul 89.

Promo: Cote mărite în fiecare zi la Fortuna și peste 100 de pariuri pe fiecare eveniment. Înregistrează-te!