Barcelona – Bayern, socul sferturilor din Liga Campionilor

Cele doua echipe au obtinut calificari facile in sferturile de finala dupa victorii categorice in returul optimilor de finala.

Dupa 1-1 in deplasare, Barcelona a invins-o pe Napoli, cu 3-1, pe Nou Camp.

O partida pe care gruparea blaugrana a rezolvat-o inca din prima repriza, cand au marcat Lenglet (10), Messi (23) si Luis Suarez in minutele aditionale.

Napoli a redus din diferenta prin Insigne in al cincilea minut de prelungire al primei parti.

In repriza secunda echipa italiana a avut un gol anulat la pozitia de offside in care fusese surprins polonezul Milik.

Victorie si mai categorica pentru Bayern Munchen in returul cu Chelsea, scor 4-1, dupa 3-0 in mansat tur.

Lewandowski si-a trecut in cont o dubla in minutele 10 si 82, celelalte goluri ale campioanei Germaniei fiind reusite de Perisic (24) si Tolisso (76).

Pentru Chelsea a marcat golul de onoare Abraham in minutul 44, dupa ce Hudson-Odoi a avut un gol anulat de VAR in minutul 29.