2
Inter Milano
Mkhitaryan 11' Dzeko 8'

Așa am trăit AC Milan - Inter Milano

Am transmis live text în această pagina meciul AC Milan - Inter Milano, miercuri de la ora 22:00, partidă care a contat pentru manșa tur a semifinalelor Ligii Campionilor.

23:56

Final de partidă.

85'

Nici din lovitură liberă Milan nu găsește poarta. Hernandez trimite mult peste poartă.

81'

Onana reține șutul lui Messias deviat de Darmian.

73'

Thiaw blochează șutul lui Darmian. Inter la cea mai periculoasă acțiune din această repriză.

63'

Bara se opune la șutul lui Tonali! Cea mai mare ocazie a Milanului.

60'

Milan rămâne fără șut pe poartă după 60 de minute.

58'

Sânge proaspăt în teren la Milan, cu Thiaw și Origi trimiși în teren.

54'

Tonali trage pe lângă poartă.

53'

Maignan blochează la o fază unu contra unu cu Dzeko.

51'

Șansă mare de gol ratată de Milan prin Messias după o contră.

49'

Brahim Diaz trage puțin pe lângă poartă.

46'

Start de repriză secundă.

22:49

Inter intră cu 2-0 la pauză.

45'

Messias centrează în forță, dar mingea survolează careul și iese în out de margine.

45'

Saelaemakers pătrunde în dribling în careul advers, dar e oprit în cele din urmă.

33'

Manzano revine asupra deciziei și anulează penalty-ul acordat Interului.

32'

Intervine VAR-ul si Manzano merge la marginea terenului pentru a vedea reluările.

32'

Un penalty ușor acordat de centralul spaniol Gil Manzano.

31'

Lautaro Martinez obține lovitura de la 11 metri, după o gafă uriașă comisă de Kjaer.

30'

Messias trimite în careu și Calabria reia cu călcâiul în plasa laterală. Primul șut spre poartă pentru Milan!

26'

Niciun șut la poartă în dreptul Milanului pânâ în acest minut. Inter are 7 la poartă și 3 pe poartă.

25'

Dumfries îl tamponează serios pe noul intrat Messias. Zlatan se uită urât de pe margine. Ar da totul pentru a fi și el acum în teren.

23'

Interiștii recuperează în jumătatea adversă și lansează un nou contraatac tăios. Dzeko trage mult în peluză.

19'

Tonali pătrune în driblig și cade în marginea careului advers. Arbitrul spaniol lasă jocul să continue și are dreptate.

18'

Messias a intrat la Milan în locul lui Bennacer, accidentat.

17'

Maignan acuză o problemă la genunchi. Pe margine se pregătește să intre Messias la Milan.

15'

Bara salvează Milanul la șutul lui Calhanoglu.

14'

Doi jucători de la Milan cad în careul advers la o fază fixă. În Liga 1 s-ar fi acordat cel puțin penalty. Aici meciul continuă.

13'

Novak Djokovic, liderul ATP, urmărește meciul de lângă Andrey Shevchenko și Paolo Maldini, două legende ale Milanului.

11'

Gol Mkhitaryan!

Gaură mare în apărarea rossonerilor și Inter are deja 2-0 pe tabelă.

8'

Gol Dzeko!

Deschidere rapidă de scor. Inter marchează prin Dzeko după lovitura liberă obținută tot de el. Calabia, căpitanul Milanului, s-a apărat groaznic la puternicul bosniac.