Bundesliga

Ploaie de goluri in meciurile de duminica din Bundesliga

Nu mai putin de 12 goluri au fost marcate, duminica, in cele trei partide programate in prima liga germana Bundesliga.

Vedeti mai jos rezultatele inregistrate in meciurile din cadrul etapei a 27-a:

Schalke – Augsburg 0-3

Au punctat Lowen (6), Sarenren-Bazee (76) si Cordova (90+1).

Pentru Schalke este a doua infrangere la rand dupa reluarea campionatului, etapa precedenta fiind invinsa cu 4-0 la Dortmund.

Mainz – Leipzig 0-5

Hattrick semnat de Timo Werner in minutele 11, 48 si 75. Celelalte goluri au fost marcate de Poulsen (23) si Sabitzer (36).

Koln – Fortuna Dusseldorf 2-2

Oaspetii au condus cu 2-0 pana in minutul 88 dupa reusitele lui Karaman (41) si Thommy (61).

La 1-0 pentru Fortuna cei de la Koln au ratat un penalty prin Uth in minutul 59.

“Tapii” au salvat in extremis remiza prin golurile lui Modeste (88) si Cordoba (90+1).

In aceasta runda s-au mai jucat: Bayern – Frankfurt 5-2, Freiburg – Bremen 0-1, Gladbach  - Leverkusen 1-3, Paderborn – Hoffenheim 1-1, Wolfsburg – Dortmund 0-2 si Hertha – Union Berlin 4-0.

Bayern ramane prima in clasament, cu patru puncte in fata lui Dortmund. Podiumul e completat de Leipzig, echipa aflata la sapte puncte de lider.