Bundesliga

Borussia Dortmund revine spectaculos si castiga pe terenul lui Eintracht Frankfurt. Gazdele aveau 2-0 in minutul 70!

Condusa cu 2-0 pana spre finalul partidei, Borussia Dortmund a avut 20 de minute de vis si a obtinut toate punctele, in extremis, in deplasarea de la Frankfurt, intr-o partida disputata sambata seara in Bundesliga.

Rafael Borre a semnat o dubla in minutele 15 si 24 pentru Eintracht Frankfurt.

In minutul 71, Thorgan Hazard a dat semnalul revenirii pentru Borussia Dortmund.

Jude Bellingham (min.87) si Mahmoud Dahoud (min.89) au punctat pe final de meci pentru o victorie care parea de mult acontata de gazde.

Borussia Dortmund profita de pasul gresit facut de rivala Bayern, invinsa pe teren propriu de Monchengladbach (1-2), si se apropie la sase puncte de liderul campionatului german.

Pentru prima data dupa doi ani cand Borussia Dortmund castiga un meci in care a fost condusa cu doua sau mai multe goluri. Ultima oara s-a intamplat in ianuarie 2020 la un 5-3 cu Augsburg.