Bundesliga

Bayern ajunge la al treilea meci fara victorie

Dupa un inceput entuziasmant de sezon, cu cinci victorii la rand, Bayern Munchen e in pierdere de turatie si inregistreaza a doua remiza consecutiva si ajunge la trei meciuri fara victorie, daca punem la socoteala si infrangerea cu Atletico Madrid din Liga Campionilor.

Campioana Germaniei a fost tinuta in sah de Eintracht Frankfurt, scor 2-2, echipa care a evoluat in inferioritate numerica din minutul 65, Huszti fiind eliminat pentru al doilea galben.

Chiar si asa asa, cei de la Frankfurt au reusit egalarea prin Fabian in minutul 78, dupa ce Bayern a condus de doua ori prin golurile marcate de Robben si Kimmich.

Huszti redusese din diferenta in finalul primei reprize, iar antrenorul bavarezilor Carlo Ancelotti considera rezultatul ca fiind unul echitabil.