View Poll Results: Care a fost cea mai mare dezamagire a Jocurilor Olimpice?

Voters
86. You may not vote on this poll
  • Nationala de handbal feminin

    52 60.47%
  • Marian Dragulescu

    25 29.07%
  • Echipa masculina de gimnastica

    9 10.47%
  • Nicoleta Grasu

    7 8.14%
  • Camelia Potec

    3 3.49%
  • Mihai Covaliu

    0 0%
  • Ionut Gheorghe

    4 4.65%
  • Canotaj 8+1

    14 16.28%
  • Conducatorii sportului romanesc

    24 27.91%
Multiple Choice Poll.
Page 1 of 10 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 205

Thread: Deziluzie la J.O. pentru sportivii romani.

  1. #1
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,840
    Reputatie
    1

    Unhappy Deziluzie la J.O. pentru sportivii romani.

    In urma unor discutii pe care le-am avut cu robert pe elt thread legat de cea mai mare deziluzie a romanilor la aceasta editie a jocurilor olimpice am decis sa deschid acest thread.

    Care credeti ca este cea mai mare ratare a romanilor, unde plecam favoriti la aur-argint-bronz si n-am reusit sa facem nimic.
    CSM Resita... Dinamo Bucuresti... Arsenal Londra

  2. #2
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,840
    Reputatie
    1
    hai ca incep eu

    una dintre favoritele la medalia de aur in opinia mea era echipajul de 8+1 asta si datorita istoriei acestui sport in romania precum si rezultatele de la ultimele olimpiade
    CSM Resita... Dinamo Bucuresti... Arsenal Londra

  3. #3
    sport legend
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    1,862
    Reputatie
    1
    Cu siguranta pana acum 8+1 la canotaj!!!De la Nicoleta Grasu nu ma asteptam la ceva deosebit,stiam cat e de inconstanta.

  4. #4
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,322
    Reputatie
    0
    1)si eu zic ce la 8+1 trebuia sa luam aurul,deci o mare deziluzie
    2)grasu o alta deziluzie(putea lua o medalie):s-a facut de ras mai bine nici nu se prezenta
    3)inotul o alta deziluzie:sa vi fara nici o medalie este o mare deziluzie

  5. #5
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,840
    Reputatie
    1
    si la gimnastica se putea mai mult

    cel putin la masculin suntem 0
    CSM Resita... Dinamo Bucuresti... Arsenal Londra

  6. #6
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    incredibil ... dupa ce s-a intamplat azi mi-a cam pierit tot cheful sa ma uit la jocurile olimpice
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  7. #7
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    la gimnastica e cea mai mare deziluzie.In rest neam descurcat bine.Inca nu s-a terminat Olimpiada

  8. #8
    sport legend
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    4,432
    Reputatie
    1
    Dezastru national zic eu,de vina....cei pe care ii votam.

  9. #9
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    Adevarul e ca nici nu stiu ce sa aleg intre canotaj si gimnastica... poate de la natatie nu aveam asteptari asa de mari

    Insa 8+1 si Dragulescu m-au dezamagit total, ca performanta ma refer.

  10. #10
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    macar 8+1 a luat medalie, desi cum a zis cineva pe aici, nu era favorite ... americancele totusi erau campioane mondiale

    in schimb dragulescu cred ca ne-a dezamagit pe toti n-a avut deloc parte de noroc ... pacat pentru el
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  11. #11
    sport legend BlueEnergy's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    2,439
    Reputatie
    1
    Mie imi este ciuda ca Dragulescu a luat la prima saritura 16.800 cea mai mare nota din concurs. Am zis ca ia aurul.Sincer. Cand am vazut ratarea de la a doua...of! Pacat.

  12. #12
    tennis fan useroarecare's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    București
    Posts
    2,290
    Reputatie
    1
    8+1 cea mai mare deziluzie. Majoritatea fetelor din barca erau deja campione olimpice la aceste probe, le bătuseră pe americance anul ăsta, după calificări erau cele mai bune, iar în finală au venit mult mai slab decât în serii, lucru de necrezut la nivelul lor de experiență. Am văzut și un interviu cu o membră a echipajului care zicea că tot ce se întâmplase înainte de finală le făcea să fie considerate favorite.

    Gimnastica masculină per ansamblua altă mare dezamăgire. 0 medalii. Regres major față de Atena, deși nu trebuia să fie cazul.

    Nicoleta Grasu e o dezămăgire, dar nu cred că atât de mare. Ea n-avea nico performanță majoră la JO și o singură medalie de argint acum 7 ani la mondiale. Eu am zis încă de zilele trecute că nu mă aștept la mult din partea ei. Chiar dacă o să vină Rob și o să ne spună că nu avea medalii pentru că rivalele ei au fost dopate (dovedit), faptul că ai fost pe 4 după 3 dopate nu înseamnă automat că dacă s-ar fi desfășurat competiția corect Nicoleta ar fi câștigat. Am văzut de multe ori asta în sport.

    La înot mi s-a părut ok. Să fim seriosși înainte de 2000 noi nu existam, la băieți în toată istoria avem o singură medalie de bronz. Diana Mocanu n-a existat decât la o singură olimpiadă, investiții în infrastructură ioc, asta ca sa nu mai amintesc de desfășurarea absolut dubioasă a competiției cu recorduri mondiale peste recorduri mondiale. 4 finale, plus destul ghinion la 800 m liber, când trebuia să fie medalie dacă Potec se apropia măcar de propriul timp din calificări, sunt rezultate bune.
    Last edited by useroarecare; 18th August 2008 at 15:46.

  13. #13
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    sexul masculin in general ...

  14. #14
    sport legend
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    4,432
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Catalanul View Post
    macar 8+1 a luat medalie, desi cum a zis cineva pe aici, nu era favorite ... americancele totusi erau campioane mondiale

    in schimb dragulescu cred ca ne-a dezamagit pe toti n-a avut deloc parte de noroc ... pacat pentru el
    N-a avut parte de noroc?valoare are,arbitrii au fost corecti,multi adversari au ratat,reusise cea mai bine notata saritura!ce mai mult putea cere?doar trebuia sa-si termine naibii concursul,dar el a demonstrat ca nu are mentalitate de invingator,dar asta e,nu e vina lui.Antrenorii trebuiau sa-l educe altfel,si observ ca si Koczi are aceeasi problema.

  15. #15
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    noroc sa prinzi o zi buna in care sa-ti iasa totul perfect ... la asta ma refeream ... dar, asa cum ziceai si tu, poate fi si problema de mentalitate ...
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  16. #16
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Sunt absolut socat de ce s-a intamplat azi

  17. #17
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,903
    Reputatie
    0
    Marea deziluzie mi se pare Dragulescu.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  18. #18
    sport legend
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    4,432
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Catalanul View Post
    noroc sa prinzi o zi buna in care sa-ti iasa totul perfect ... la asta ma refeream ... dar, asa cum ziceai si tu, poate fi si problema de mentalitate ...
    Prinde cam multe zile proaste in cele mai importante momente din viata unui gimnast.

  19. #19
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,322
    Reputatie
    0
    am uitat gimnastica in principal cea masculina unde am fost zero barat si la feminin se putea mai mult

  20. #20
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Dragulescu.
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  21. #21
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Sa ziceti mersi ca a luat si locul 4 Dragulesc avand in vedere prin ce-a trecut. E usor sa bati din taste si sa barfesti

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •