View Poll Results: Credeti ca a fost corecta decizia luata de Comisia de Disciplina ?

Voters
5006. You may not vote on this poll
  • Da

    0 0%
  • Nu

    5,000 99.88%
  • Prefer sa nu comentez

    6 0.12%
Page 30 of 70 FirstFirst ... 20282930313240 ... LastLast
Results 610 to 630 of 1470

Thread: Cazul RAPID-STEAUA

  1. #610
    sport legend Radu's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    7,619
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Datenshi View Post
    Polar, tu te faci ca nu pricepi niste chestii. Nu mai conteaza. M-am saturat de discutia asta. Voi sa fiti fericiti.
    poi eu zic ca ar fi bine sa explici exact cum am facut si eu...
    [B][SIZE="6"]Mi-e dor de Steaua...[/SIZE][/B]

  2. #611
    Banned
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    MARAMURESEAN
    Posts
    3,800
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Datenshi View Post
    Polar, tu te faci ca nu pricepi niste chestii. Nu mai conteaza. M-am saturat de discutia asta. Voi sa fiti fericiti.
    Multumim! Sa fii fericit si dupa ce Steaua va castiga 3-0! Indiferent de sentinta ,nu va fi definitiva,se va face apel.
    sfat:in viata mai exista si alte lucruri mai importante(familia,prietenii,parintii tai) decat sa urasti o echipa.

  3. #612
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    3,937
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Datenshi View Post
    Ai baut ceva cu base si sandu sau asa esti tu?
    Multumesc Datenshi, multumesc.
    Quote Originally Posted by superchumbo View Post
    amenintari rapidiste: vom cere despagubiri de 20 milioane de EUR PENTRU NEPARTICIPAREA IN CL !!!! ))))))))))))))
    Astia la cate puncte de locul 2 sunt ?
    Faza azi la tv cu un moderator tv al carui nume nu merita spus. Era suparat nevoie mare ca de ce M.Sandu a declarat ca trebuie judecat dupa regulamente si ca astfel influenteaza comisiile. Comisii care altfel ar fi putut da alta decizie. Pai dupa ce sa judece mai, nu dupa regulament ? Unde-i lege nu-i tocmeala, cum sa te superi ca se respecta regulamentul ? Vrei decizii in afara regulamentului ? Doamne fereste, au ajuns ziaristii sa ceara nerespectarea regulamentului... Ce fel de ziaristi sunt astia ?

  4. #613
    Banned
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    MARAMURESEAN
    Posts
    3,800
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Liviu View Post
    Multumesc Datenshi, multumesc.

    Astia la cate puncte de locul 2 sunt ?
    Faza azi la tv cu un moderator tv al carui nume nu merita spus. Era suparat nevoie mare ca de ce M.Sandu a declarat ca trebuie judecat dupa regulamente si ca astfel influenteaza comisiile. Comisii care altfel ar fi putut da alta decizie. Pai dupa ce sa judece mai, nu dupa regulament ? Unde-i lege nu-i tocmeala, cum sa te superi ca se respecta regulamentul ? Vrei decizii in afara regulamentului ? Doamne fereste, au ajuns ziaristii sa ceara nerespectarea regulamentului... Ce fel de ziaristi sunt astia ?

    Moraru e rapidist stiucan dupa moaca,cred ca e gay...
    Daca comentau in fav Stelei,erau "cumparati" de gigi,asa,sunt oameni de valoare...

  5. #614
    sport legend acmilan_nutu's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    585
    Reputatie
    1
    Ce lingaii si pe forumul asta!!!!Rad cu lacrimi!!!baietii acestia frustrati care tin cu steaua , aparati clubul cand nu trebuie!!! Pomana e pomana!!!Pomana se face in cazul oamenilor saraci!!Luati pomana si plecati acasa nu mai intrati pe acest topic!! Avei 3-0!! SUNTETI LA 2 BRICHETE DE PRIMUL LOC!! Nu credeam ca pot sa citesc niste aberatii pe acest forum din partea unor " stelisti". Tutti a casa!!!
    Pont: in toate manualele de arbitraj a fost offsaid la habibou min 92...chiar daca nu a atins mingea si intentia se pedepseste. offsaid clar...shhh...nu a vazut nimeni!!!
    [COLOR="Red"] [SIZE="6"][SIZE="5"][FONT="Fixedsys"]Siamo forti , siamo fieri , siamo tutti rossoneri !!![/FONT][/SIZE] [/SIZE] [/COLOR][COLOR="Red"][/COLOR]

  6. #615
    sport legend Radu's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    7,619
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by acmilan_nutu View Post
    Ce lingaii si pe forumul asta!!!!Rad cu lacrimi!!!baietii acestia frustrati care tin cu steaua , aparati clubul cand nu trebuie!!! Pomana e pomana!!!Pomana se face in cazul oamenilor saraci!!Luati pomana si plecati acasa nu mai intrati pe acest topic!! Avei 3-0!! SUNTETI LA 2 BRICHETE DE PRIMUL LOC!! Nu credeam ca pot sa citesc niste aberatii pe acest forum din partea unor " stelisti". Tutti a casa!!!
    Pont: in toate manualele de arbitraj a fost offsaid la habibou min 92...chiar daca nu a atins mingea si intentia se pedepseste. offsaid clar...shhh...nu a vazut nimeni!!!
    hai lautare...baga mare...sau ceva de genu...
    [B][SIZE="6"]Mi-e dor de Steaua...[/SIZE][/B]

  7. #616
    Atotstivuitor! Nightwish's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    UK
    Posts
    6,979
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Polar Bear View Post
    poi eu zic ca ar fi bine sa explici exact cum am facut si eu...
    Datenshi, explica-i mah ca asta nu intelege nimic. Ia vezi aici

  8. #617
    sport legend Rossi's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    9,938
    Reputatie
    1

    steaua = blat = hotie = pomana

    Invocînd articole din ROAF și din Regulamentului Disciplinar, cei care nu sînt de acord ca Steaua să cîștige la masa verde meciul cu Rapid, susțin că decizia corectă ar fi reluarea partidei din minutul 74, de la scorul de 1-0 pentru Rapid, cu porțile închise pe stadionul Giulești sau pe teren neutru. Deasemenea, clubul Rapid ar trebui depunctat, terenul suspendat între 4 și 10 etape și amendat drastic

    hmm adica sa nu fure steaua 3 puncte ? nu prea cred ...
    ciobanul a dat o caruta de bani ... pai ce i'a dat degeaba ?!
    [url=http://www.martiriromani.com][B][COLOR="Red"][SIZE="4"]www.MartiriRomani.com[/SIZE][/COLOR][/B][/url]

  9. #618
    sport legend Radu's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    7,619
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Nightwish View Post
    Datenshi, explica-i mah ca asta nu intelege nimic. Ia vezi aici
    ce pot sa cer de la un ungur...dar sincer acum...va e frica ca o s-o luati in mana si anu asta???
    uite ultimul meu pronostic...1.steaua...2.dinamo...restu nu mai conteaza...
    [B][SIZE="6"]Mi-e dor de Steaua...[/SIZE][/B]

  10. #619
    sport legend Radu's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    7,619
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Rossi View Post
    Invocînd articole din ROAF și din Regulamentului Disciplinar, cei care nu sînt de acord ca Steaua să cîștige la masa verde meciul cu Rapid, susțin că decizia corectă ar fi reluarea partidei din minutul 74, de la scorul de 1-0 pentru Rapid, cu porțile închise pe stadionul Giulești sau pe teren neutru. Deasemenea, clubul Rapid ar trebui depunctat, terenul suspendat între 4 și 10 etape și amendat drastic

    hmm adica sa nu fure steaua 3 puncte ? nu prea cred ...
    ciobanul a dat o caruta de bani ... pai ce i'a dat degeaba ?!
    tu gandesti cand deschizi gura...poftim la meciul vostru ci cfr vine un idiot si arunca cu o piatra in arbitru...voi conduceti cu 1-0...v-ar conveni sa se rejoace meciul???
    [B][SIZE="6"]Mi-e dor de Steaua...[/SIZE][/B]

  11. #620
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    3,686
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Rossi View Post
    Invocînd articole din ROAF și din Regulamentului Disciplinar, cei care nu sînt de acord ca Steaua să cîștige la masa verde meciul cu Rapid, susțin că decizia corectă ar fi reluarea partidei din minutul 74, de la scorul de 1-0 pentru Rapid, cu porțile închise pe stadionul Giulești sau pe teren neutru. Deasemenea, clubul Rapid ar trebui depunctat, terenul suspendat între 4 și 10 etape și amendat drastic

    hmm adica sa nu fure steaua 3 puncte ? nu prea cred ...
    ciobanul a dat o caruta de bani ... pai ce i'a dat degeaba ?!
    Sigur nu conteaza ROAF si nici Regulamentul Disciplinar - conteaza doar $$$$$$ lui becali.
    In lumea asta TOTUL este RELATIV !

  12. #621
    non-ultras Vladek's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bruxelles ... deocamdata
    Posts
    5,050
    Reputatie
    1
    Dupa multa cearta pe-aci pe forum, comisia lu' peste prajit a hotarat sa nu hotarasca nimic. Vor "rejudeca" totul vineri, ca au muncit azi mai bine de o ora, saracutii de ei.

  13. #622
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    3,686
    Reputatie
    1
    N-o dat ciobanul destul ?????????????
    In lumea asta TOTUL este RELATIV !

  14. #623
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Rossi View Post
    hmm adica sa nu fure steaua 3 puncte ? nu prea cred ...
    ciobanul a dat o caruta de bani ... pai ce i'a dat degeaba ?!
    Suporter al echipei fostei securitati, institutie care a terorizat un popor intreg timp de 45 de ani, 'ciobanul' a cheltuit o caruta de bani cumparandu-va pe voi, echipa MIRA, ca pe oi la targ. Cred ca-ti mai amintesti meciul dinamo-CFR? V-a facut 'ciobanul' de tot rahatul. N-o sa uitam NICIODATA umilinta la care v-a supus Gigi. Sa cumperi cea mai puternica institutie a statului, cea care patroneaza cea mai urata si hulita echipa din Romania, dinamo, nu sta la indemana oricui. Nu-i asa?
    Last edited by Duba; 26th March 2008 at 20:04.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  15. #624
    no fun orbette's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    romania mediaevi
    Posts
    1,374
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Polar Bear View Post
    hai sa gandim putin...nu sunt deacord cu 3-0 la masa verde pentru steaua...dar..daca meciul se va rejuca de la 0-0 sau de la 1-0 se va creea un precedent...ce fel de precedent???de exemplu luam un meci gen u cluj ceahlaul...0-2 in min 60 si in se gaseste un idiot de la U sa arunce cu te mir ce in abritrii sau jucatori...normal comisia va da rejucarea meciului...eu cred ca s-a facut foarte bine ca s-a pus piciorul in prag...
    dar daca se da meciul cu 3-0 stelei, nu se creeaza un precedent periculos? cum ar fi ca de acum incolo toti suporterii care fac deplasarea sa-l ia la tinta pe arbitru cu brichete si monezi? ce crezi ca ar prefera un suporter in deplasare, daca echipa lui ar fi condusa? sa se rejoace meciul sau sa se dea 3-0 direct pentru ai lui?
    basmul tragi-comic: a fost odata ca niciodata...un roman
    tragedia shakespeariana: romanul se numea becali

  16. #625
    no fun orbette's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    romania mediaevi
    Posts
    1,374
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Polar Bear View Post
    tu gandesti cand deschizi gura...poftim la meciul vostru ci cfr vine un idiot si arunca cu o piatra in arbitru...voi conduceti cu 1-0...v-ar conveni sa se rejoace meciul???
    nu...probabil ca le-ar conveni mai mult sa-l piarda prin decret cu 0-3
    basmul tragi-comic: a fost odata ca niciodata...un roman
    tragedia shakespeariana: romanul se numea becali

  17. #626
    no fun orbette's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    romania mediaevi
    Posts
    1,374
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Suporter al echipei fostei securitati, institutie care a terorizat un popor intreg timp de 45 de ani, 'ciobanul' a cheltuit o caruta de bani cumparandu-va pe voi, echipa MIRA, ca pe oi la targ. Cred ca-ti mai amintesti meciul dinamo-CFR? V-a facut 'ciobanul' de tot rahatul. N-o sa uitam NICIODATA umilinta la care v-a supus Gigi. Sa cumperi cea mai puternica institutie a statului, cea care patroneaza cea mai urata si hulita echipa din Romania, dinamo, nu sta la indemana oricui. Nu-i asa?
    hai ca asta e cea mai tare interpretare pe care am auzit-o...in loc sa va fie voua stelistilor rusine ca v-a umilit becali pe toti punand fularul dusmanilor la gat
    basmul tragi-comic: a fost odata ca niciodata...un roman
    tragedia shakespeariana: romanul se numea becali

  18. #627
    sport legend Rossi's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    9,938
    Reputatie
    1

    steaua = blat = hotie = pomana

    1. De ce nu au fost aruncat brichete si alte obiecte atunci cand Rapid era condusa in mod eronat de Poli in Giulesti ?! Suspect mai e si faptul ca numai in acea zona de la mijlocul terenului s'a aruncat ... tin minte ca la finele primei reprize , Golanski se vaita ca nu poate efectua aruncarea de la margine tot din cauza asta ... deci tot in acea zona au mai fost probleme in acel meci , adica la centrul terenului ... Adica nu au fost probleme la peluza , unde era "greul" galeriei si au fost la tribuna a 2-a ?!

    2. Foarte suspect ca brigada de arbitri sa se intalneasca inainte de meci ... ce strategie sa puna la cale ? ce nu puteau vorbi la telefon ? nu puteau discuta la stadion inainte de inceperea partidei ?! e clar ca a fost ceva premeditat ...

    3. Merg pina acolo incat sa fiu de acord ca Rapid trebuie pedepsita ... OK , dar pentru ce sa sufere CFR , Dinamo , Poli sau Unirea ? De ce sa decidem campionatul la masa verde? Corect este ca partida sa continue din min 73 , de la scorul de 1-0 pt Rapid , cu portile inchise ... ca vor sa amendeze Rapidul , ca vor sa le suspende si terenul pentru un numar de etape ... ca vor chiar sa-i si penalizeze cu 2-3 pct , OK ... dar de ce sa sufere CFR , Dinamo , Poli Tm sau Unirea ?! ...

    ps: sunt de parere ca decizia se va tot amana ... Rapid fara Rednic si cu moralul la pamant va mai pierde meciuri ... Steaua o sa faca blaturi si furaciuni cu arbitrii in continuare ... diferenta intre ele se va mari ... si va aparea intrun final mizeria ghencista pe nume Mircea Sandu sa ne explice ca si cu alea 3 pct si fara ele , Rapid oricum se clasa la final sub steaua ... si in vreo 2 sapt , o luna ... o sa asistam cum stelei i se fac cadou 3 puncte si cum este incoronata dinou , in mod fraudulos , campioana ...
    [url=http://www.martiriromani.com][B][COLOR="Red"][SIZE="4"]www.MartiriRomani.com[/SIZE][/COLOR][/B][/url]

  19. #628
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,138
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Cata nesimtire pe acest forum!
    Asa cred si eu, daca un dement senil ca tine e lasat sa posteze, e clar ca e vorba de multa nesimtire.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  20. #629
    curajos tataleone's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,645
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Suporter al echipei fostei securitati, institutie care a terorizat un popor intreg timp de 45 de ani, 'ciobanul' a cheltuit o caruta de bani cumparandu-va pe voi, echipa MIRA, ca pe oi la targ. Cred ca-ti mai amintesti meciul dinamo-CFR? V-a facut 'ciobanul' de tot rahatul. N-o sa uitam NICIODATA umilinta la care v-a supus Gigi. Sa cumperi cea mai puternica institutie a statului, cea care patroneaza cea mai urata si hulita echipa din Romania, dinamo, nu sta la indemana oricui. Nu-i asa?
    Ori esti dus cu pluta, ori...esti dus cu pluta
    Ciobanul vostru nu a cumparat nimic, ci s-a vandut pe el insusi...Dar ce sa intelegeti voi, nu cunoasteti oricum cuvinte ca onoare, morala....

  21. #630
    sport legend Radu's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    7,619
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by orbette View Post
    dar daca se da meciul cu 3-0 stelei, nu se creeaza un precedent periculos? cum ar fi ca de acum incolo toti suporterii care fac deplasarea sa-l ia la tinta pe arbitru cu brichete si monezi? ce crezi ca ar prefera un suporter in deplasare, daca echipa lui ar fi condusa? sa se rejoace meciul sau sa se dea 3-0 direct pentru ai lui?
    cum adica...deci joaca vaslui-steaua si se arunca din sectorul galeriei steliste cu obiecte...dupa mintea ta se da 3-0 pt steaua???
    [B][SIZE="6"]Mi-e dor de Steaua...[/SIZE][/B]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •