Onlinesport.ro » EURO 2024 » Program meciuri EURO 2024

Program meciuri EURO 2024

SEMIFINALE

Marți, 9 iulie
Spania – Franța 22:00

Miercuri, 10 iulie
Olanda - Anglia 22:00

SFERTURI DE FINALĂ

Vineri, 5 iulie
Spania – Germania 2-1

Portugalia – Franța 0-0 (3-5 la penaltyuri)

Sâmbătă, 6 iulie
Anglia – Elveția 1-1 (5-3 la penaltyuri)

Olanda – Turcia 2-1


OPTIMI DE FINALĂ

Sâmbătă – 29 iunie

(19:00, Berlin) Elveția - Italia
(22:00, Dortmund) Germania - Danemarca

Duminică – 30 iunie

(19:00, Gelsenkirchen) Anglia – Slovacia
(22:00, Koln) Spania - Georgia

Luni – 1 iulie

(19:00, Dusseldorf) Franța – Belgia
(22:00, Frankfurt) Portugalia – Slovenia

Marți – 2 iulie

(19:00, Munchen) ROMÂNIA – Olanda
(22:00, Leipzig) Austria – Turcia


FAZA GRUPELOR LA EURO 2024

14 iunie (Vineri)

  • Grupa A: Germania - Scoția (Munchen, 22:00)

15 iunie (Sâmbătă)

  • Grupa A: Ungaria - Elveția (Koln, 16:00)
  • Grupa B: Spania - Croația (Berlin, 19:00)
  • Grupa B: Italia - Albania (Dortmund, 22:00)

16 iunie (Duminică)

  • Grupa D: Polonia - Olanda (Hamburg, 16:00)
  • Grupa C: Slovenia - Danemarca (Stuttgart, 19:00)
  • Grupa C: Serbia - Anglia (Gelsenkirchen, 22:00)

17 iunie (Luni)

  • Grupa E: România - Ucraina (Munchen, 16:00)
  • Grupa E: Belgia - Slovacia (Frankfurt, 19:00)
  • Grupa D: Austria - Franța (Düsseldorf, 22:00)

18 iunie (Marți)

  • Grupa F: Turcia - Georgia (Dortmund, 19:00)
  • Grupa F: Portugalia - Cehia (Leipzig, 22:00)

19 iunie (Miercuri)

  • Grupa B: Croația - Albania (Hamburg, 16:00)
  • Grupa A: Germania - Ungaria (Stuttgart, 19:00)
  • Grupa A: Scoția - Elveția (Koln, 22:00)

20 iunie (Joi)

  • Grupa C: Slovenia - Serbia (Munchen, 16:00)
  • Grupa C: Danemarca - Anglia (Frankfurt, 19:00)
  • Grupa B: Spania - Italia (Gelsenkirchen, 22:00)

21 iunie (Vineri)

  • Grupa E: Slovacia - Ucraina (Düsseldorf, 16:00)
  • Grupa D: Polonia - Austria (Berlin, 19:00)
  • Grupa D: Olanda - Franța (Leipzig, 22:00)

22 iunie (Sâmbătă)

  • Grupa F: Georgia - Cehia (Hamburg, 16:00)
  • Grupa F: Turcia - Portugalia (Dortmund, 19:00)
  • Grupa E: Belgia - România (Koln, 22:00)

23 iunie (Duminică)

  • Grupa A: Elveția - Germania (Frankfurt, 22:00)
  • Grupa A: Scoția - Ungaria (Stuttgart, 22:00)

24 iunie (Luni)

  • Grupa B: Croația - Italia (Leipzig, 22:00)
  • Grupa B: Albania - Spania (Düsseldorf, 22:00)

25 iunie (Marți)

  • Grupa D: Țările de Jos - Austria (Berlin, 19:00)
  • Grupa D: Franța - Polonia (Dortmund, 19:00)
  • Grupa C: Anglia - Slovenia (Koln, 22:00)
  • Grupa C: Danemarca - Serbia (Munchen, 22:00)

26 iunie (Miercuri)

  • Grupa E: Slovacia - România (Frankfurt, 19:00)
  • Grupa E: Ucraina - Belgia (Stuttgart, 19:00)
  • Grupa F: Cehia - Turcia (Hamburg, 22:00)
  • Grupa F: Georgia - Portugalia (Gelsenkirchen, 22:00)