Sferturi Euro 2012
Italia elimina Anglia la penaltyuri dupa un meci feroce

Pentru o seara fotbalul a fost drept si echipa mai curajoasa, mai activa pe teren si care a ratat ocaziile mai mari s-a calificat mai departe. Italia si Anglia au ramas la egalitate timp de 120 de minute în pofida numeroaselor sanse de gol, pentru ca în cele din urma italienii sa se impuna la loviturile de departajare cu 4-2. Italienii au avut doua bare, un gol anulat si peste 20 de sutiri pe spatiul portii, fata de numai patru ale englezilor.  O foarfeca a lui Rooney putea decide totul în minutul 90. Italia întâlneste în semifinale pe Germania, cealalta finalista urmând a se decide între Spania si Portugalia.

Asa am trait: Anglia - Italia 0-0 (2-4 la penaltyuri)

Apasati aici pentru a revedea meciul de duminica seara,  Anglia - Italia, din sferturile EURO 2012, castigat de italieni...

Anglia si Italia lupta pentru ultimul loc in semifinale

Ultimul sfert de finala programeaza, duminica seara la Kiev cu începere de la ora 21:45, confruntarea dintre Anglia si ...