Efortuna Sport

Surpriza in amicale. Spania, pas gresit pe teren propriu

Sursă foto: facebook.com/SeFutbol

Fosta campioana mondiala Spania nu a reusit decat o remiza pe propriul teren in amicalul disputat, duminica seara, in fata Elvetiei, o alta echipa calificata la turneul final din Rusia.

Spania – Elvetia s-a incheiat 1-1, dupa ce gazdele meciului de la Villarreal au intrat in avantaj la cabine.

Aflat la doar a treia sa convocare in nationala Spaniei, fundasul dreapta Alvaro Odriozola a marcat primul sau gol international in minutul 29.

Pariati aici pe meciurile de la Cupa Mondiala

Elvetia avea sa egaleze dupa pauza, in minutul 62, prin Ricardo Rodriguez, jucator care a profitat de o eroare comisa de portarul David De Gea.

Intr-un alt amical pregatitor pentru Cupa Mondiala, Peru a invins Arabia Saudita, cu 3-0, doua dintre goluri fiind marcate de Guerrero, jucator a carui suspendare a fost ridicata de FIFA.

Costa Rica a trecut de Irlanda de Nord, cu 3-0, iar Mexic a invins Scotia, cu 1-0.

Cupa Mondiala debuteaza pe 14 iunie la Moscova si toate partidele vor fi live text pe onlinesport.ro